EA, FIFA 20’yi Resmi Olarak Duyurdu

EA, FIFA 20’yi Resmi Olarak Duyurdu

FIFA 20’nin en kestirim edilir duyuru vakti E3 olarak bekleniyordu. Artık beklentilerimiz resmi olarak onaylandı. EA, FIFA 20’yi resmi olarak Twitter hesabından duyurdu lakin logo dışında rastgele bir ayrıntı mevcut değil. Birebir vakitte görüntüdeki enteresan sembol de dikkatleri çekti. Oyun E3 2019'da 8 Haziran EA Play'de tanıtılacak. 

Daha yeni duyurulması karşın EA, oyunda yapılan birtakım oynanış değişikliklerini açıkladı. Listenin başında yapay zeka savunması dikkat çekiyor. EA, otomatik olarak yapılan savunmalardan fazla manuel olarak yapılan savunmaya daha büyük değer verdiklerini söyledi. Bunu yapmayı planladıkları yollardan biri, elle yapılan bir müdahalenin, topu kadro arkadaşına itme ihtimalinin artırılması. Ek olarak otomatik savunmadaki genel aktiflik ve tepki mühletleri düşürüldü.

EA, FIFA 20’yi Resmi Olarak Duyurdu

Gol durumları ve vuruşlarda da kimi yenilikler yapılacak. Kalecilerin reaksiyon müddetlerinde yapılan değişiklikler sonucunda, kolay gol durumlarında kalecilerin bazen insanüstü bir formda topu kurtarması düzeltildi. Daha hassas atışlar sağlanması için tüm vuruşlarda yeşil zamanlama mühletleri 2 bar düşürüldü.

EA, şut ve pas konusunda yapılan çalışmalar sonrasında daha gerçekçi hale geldiğini söylüyor. Bilhassa güçlü atışlarda bu hissi daha çok yaşayacağız üzere gözüküyor.