Final Fantasy XIV Sunucuları Henüz Eski Haline Dönemedi

Final Fantasy XIV Sunucuları Henüz Eski Haline Dönemedi

Final Fantasy XIV’ün Shadowbringers isimli genişleme paketi erken sipariş veren oyuncular için dün kullanıma açıldı. Yapılan DDoS saldırısı, Square Enix tarafından verilen bilgilere nazaran 1 saatten az sürdü. Taarruz sonucu muhakkak bölgelerdeki oyuncuların kontağı koptu ve giriş yapmaları zorlaştı. Her ne kadar Square Enix’in verdiği bilgiler bu istikamette olsa da oyuncular, taarruz bitmesine karşın giriş yaparken sorun yaşamaya devam ediyorlar.

Final Fantasy XIV Sunucuları Henüz Eski Haline Dönemedi

Square Enix, yaptığı açıklamada belli diyarlarda yaşanan giriş yapma sıkıntılarıyla ilgili limitleri arttırdığını lakin arttırdıkları limitin bile çoktan aşıldığını tabir etti. Birebir vakitte oyuncuları giriş yaparken uzun müddetler bekleyebileceklerine dair uyardı.

Bu sunucu problemleriyle en çok yüzleşen bölge Kuzey Amerika bölgesi. Bölgede bulunan birden fazla sunucu, kalabalık statüsünde olsa da giriş yapılabilen sunucular da var. Oyuncuların bu sunucularda talihlerini denemeleri öneriliyor. Aslına bakarsanız bu Final Fantasy’nin aldığı birinci DDoS saldırısı değil. 2017 yılında neredeyse bir aydan fazla süren bir hücumla da karşı karşıya kalınmıştı.