Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu 'Torchlight' Oldu

Epic Games’in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu ‘Torchlight’ Oldu

Epic Games, yaklaşık bir ay evvel 2020 yılına kadar her hafta bir fiyatsız oyun vereceğini duyurdu. Şirketin, Steam ile rekabetine yeni bir sayfa açan bu atılım, geçtiğimiz haftalarda uygulanmaya başladı ve şirket nizamlı olarak fiyatsız oyun veriyor. Epic Games'in bu hafta verdiği fiyatsız oyun ise “Torchlight” oldu. 

2009 yılında Runic Games tarafından geliştirilen bu oyun, yalnızca 500 megabaytlık kurulumu olmasına karşın, beklentileri karşılayacak cinsten.

Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu 'Torchlight' Oldu

Farklı karakter seçimi yapılabilen bu oyunda, karakterlerinizi özelliklerine nazaran geliştirmeniz ve etrafınızda bulunan düşmanları alt etmeniz gerekiyor. 

Epic Games'te fiyatsız oyunlar nasıl indirilir?

  • Epic Games üzerinde 18 Temmuz'a kadar fiyatsız olan bu oyuna sahip olmak isterseniz, birinci olarak burada bulunan kontağa erişmeniz gerekiyor.
  • Oyunun Epic Games sayfasına eriştikten sonra, oyunun olağan fiyatını göreceğiniz bir kısım bulunuyor. Ayrıyeten bu kısım, oyunu Epic Games kütüphanenize eklemenizi sağlıyor.

Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu 'Torchlight' Oldu

  • Ücretsiz yazan kısma tıkladıktan sonra Epic Games hesabınıza giriş yapmanız isteniyor. Daha evvelden üyelik oluşturduysanız o hesabınıza giriş yapabilir ya da yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz.
  • Üyelik yahut giriş süreçleri tamamlandıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve bu sayfada karşınıza oyunun satın alım ekranı çıkıyor.

Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunu 'Torchlight' Oldu

  • Sağ alt kısımda bulunan “SİPARİŞ VER” kısmına tıkladıktan sonra, oyun Epic Games kütüphanenize eklenmiş oluyor. Bu noktadan sonra Torchlight'ı Epic Games'in uygulamasını kullanarak bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. İndirme ve suram süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte Torchlight'ı oynamaya hazırsınız demektir.

Epic Games, önümüzdeki hafta ise “Limbo” isimli oyunu fiyatsız olarak verecek. Limbo'ya da üstte bulunan süreçleri uygulayarak sahip olabileceksiniz.