Trump’tan Kripto Para Dünyasını Etkileyecek Açıklama

Trump’tan Kripto Para Dünyasını Etkileyecek Açıklama

Facebook birkaç ay evvel kripto para ünitesi Libra'yu duyurdu. Şirketin bir milyardan fazla kullanıcısının olması ise global piyasalarda önemli bir bir tedirginlik yarattı. FED Lideri hususla ilgili açıklamalarda bulunarak pek çok kere Lİbra'ya olumlu bakmadıklarını açıkça tabir etti.

Facebook, tüm bu açıklamalara aldırış etmeksizin çalışmalarını sürdürürken yeni bir açıklama, Amerika Birleşik Devletleri Lideri Donald Trump'tan geldi.Trump, Bitcoin'e hayran olmadığını söyledi.

Trump’tan Kripto Para Dünyasını Etkileyecek Açıklama

Donald Trump açıklamalarını, faal olarak kullandığı Twitter hesabından yaptı. İşte Trump'un Libra ile ilgili açıklamaları;

“Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerinin hayranı değilim. Bunlar bir para ünitesi değil, pahaları yalnızca volaliteye bağlı birer zayıf havadan ibaret. Düzenleşmemiş kripto para üniteleri; uyuşturucu ticareti ve öbür yasadışı faaliyetlerde dahil olmak üzere, yasadışı faaliyetleri kolaylaştırabilir.”

“Benzer biçimde Facebook'un kripto parası Libra da düşük güvenilirliğe sahip olacaktır ve ayakta kalamayacaktır. Facebook ve başka şirketler; şayet bir banka olmak istiyorsanız bunun için evvel bir bankacılık tüzüğü arayın, tıpkı öbür ulusal ve uluslararası bankaların yaptığı üzere bankacılık yönetmeliklerine olağan olun…”

“Bizim ABD'de gerçek bir para ünitemiz var, bu para ünitesi hem güçlü hem de sağlam. Bu para ünitesi dünyanın rastgele bir yerindeki en pahalı para ünitesi ve her vakit o denli olacak. Bu para ünitesi ABD doları!”

Amerika Birleşik Devletleri idaresinin önde gelen isimlerinden arka arda yapılan açıklamalar, ABD'nin Libra'yı istemediğini açıkça ortaya koyuyor. Artık gözler, bu kripto para ünitesinin sahibi Facebook'ta.