Firefox Android Uygulaması Güncellendi

Firefox Android Uygulaması Güncellendi

Mozilla, Google Chrome ile olan rekabetini sürdürmek için her şeyini ortaya koyuyor. Şirket artık, Android için geliştirilmiş olan yeni Firefox sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm, pek çok yeni özellik.

Google Play Store üzerinden indirilebilen ya da esasen heyetiyse güncellenebilen Firefox'un bu yeni sürümünün özelliklerine yakından bakalım.

Firefox Android Uygulaması Güncellendi

Firefox'un son sürümü, her şeyden evvel yeni bir web kimlik doğrulama API'si ile geliyor. Google Chrome'da bir müddettir bulunan bu özellik, kullanıcılar için hem fonksiyonelliğin artması hem de güvenliğin sağlanması manasına geliyor. Bu özellik, kullanıcıların şifrelerini manuel olarak yazmalarına gerek duymadan oluşturmuş oldukları güvenlik anahtarlarını kullanmasını sağlıyor. 

Mozilla'nın tarayıcıya getirdiği bir öbür özellik ise Android Q iyileştirmeleri. Google, Android Q ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor ve yeni taşınabilir işletim sisteminin beşinci betasını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Bu da uygulama geliştiricilerin paralel olarak yol almalarını sağlıyor. Hal bu türlü olunca da Mozilla, tarayıcılarının Android Q işletim sisteminde stabil olarak çalışabilmesi için birtakım iyileştirmeler yaptığını açıkladı.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra yeni tarayıcı, internet sitelerini daha süratli ve düzgün olarak açabilmek için her siteye mahsus uygunlaştırma tavsiyeleriyle geliyor. Bu özellik kullanıcıların yanı sıra geliştiricilerin de işine yarıyor. Geliştiriciler, kendi siteleri için belirtilen tavsiyeleri dikkate alarak, internet sitelerinin daha süratli çalışmalarını sağlayabilirler.