Ford 4,5 Milyon Dolarlık Uyuşturucu Kaçakçılığına Dahil Oldu

Ford 4,5 Milyon Dolarlık Uyuşturucu Kaçakçılığına Dahil Oldu

Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili birçok değişik öykü bulunsa da son yaşanan skandal, yüksek ihtimalle uzun bir müddet boyunca kendinden bahsettirecek. Ünlü otomotiv firması Ford’un da dahil olduğu kaçakçılığın toplam maliyeti, 4,5 milyon dolar olarak açıklandı.

Meksika’dan gelen metamfetamin teslimatı, ulaşması gerekenden farklı bir yere gitti. Uyuşturucu dağıtıcıları yerine Kanada’daki Ford yetkili satıcılarına giden uyuşturucular polise teslim edildi.

Ford 4,5 Milyon Dolarlık Uyuşturucu Kaçakçılığına Dahil Oldu

Ontario Eyalet Polisi’nden alınan bilgilere nazaran 4 yetkili satıcıda yeni gelen araçları incelemekle misyonlu olan çalışanlar, Ford Fusion sedanlarla uyumlu olmayan lastiklerle karşılaştı. Lastikleri daha yakından inceleyen çalışanlar lastiklerin içerisindeki metamfetamini gördüklerindeyse çabucak polisi aradı.

13 Ford yetkili satıcısında bulunan 14 aracın 9’unda metamfetamin tespit edildi. Bunun üzerine polisler, Ford ile irtibata geçerek teslimat bilgilerini temin etti ve emsal araç teslimatlarının tamamını durdurdu. Toplam bedeli 4,5 milyon dolar olduğu düşünülen 180 kilogramlık metamfetamin ele geçirildi.