Fortnite Adasında Bulunan Dev Robot Tamamlanmak Üzere

Fortnite Adasında Bulunan Dev Robot Tamamlanmak Üzere

Geçtiğimiz haftalarda Fortnite’ta eskiden volkan olan yere yapılan Pressure Plant’in açılışı yapıldı. Yapının içinde geçtiğimiz vakitlerde sızıntısı yapılan Robot Factory bulunuyor. Şimdilik bu eklentinin oyuna büyük bir tesiri yok. İçinde yalnızca yapılmakta olan dev bir robot bulunuyor. Son güncellemeyle birlikte robot neredeyse tamamlanmış hâle geldi.

Robot Factory, evvelce Pressure Plant’in bulunduğu yerde bulunuyor. Pressure Plant de eski dönemlerde etkin bir volkan olan Volcano noktasına kurulmuştu.

Fortnite Adasında Bulunan Dev Robot Tamamlanmak Üzere

Robot Factory’de geliştirilen robotun oyunun kıssa çizgisinde bir rol oynayacağı öğrenildi. Her güncellemeyle birlikte robota kimi eklentiler yapılıyor ve son yapılan eklenti bir jetpack. Robotun şimdi bir başı yok lakin içinde volkanik kraterden haritanın geri kalanını izliyor diyebiliriz.

Robotun kod ismi Doggus ve şu anda tek eksik modülü başı. Robotun tamamlanmasına kalan süreyi gösteren bir zamanlayıcı oyunun içinde bulunuyor. Bunun dışında ise bir sızıntı gerçekleşmedi zira oyunun geliştiricisi Epic Games, rastgele bir sızıntının önüne geçebilmek ismine oyunun belgelerinde kimi değişikliklere gitmiş durumda.

Fortnite Adasında Bulunan Dev Robot Tamamlanmak Üzere

Epic’in robotla ilgili planları bilinmiyor lakin oyuncuların varsayımlarına nazaran yapılan robot, yanardağın püskürmesiyle Polar Peak dağına ulaşan kayaların hür bıraktığı bir yaratıkla savaşacak. Yaratık hür kalmasından bu yana adanın etrafında yüzüyor ve Pleasant Park’ta bulunan bir konutu de paramparça etti. Bu ortada Fornite’ın 10. Dönemi 1 Ağustos’ta başlayacak.