Fortnite v9.40 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

Fortnite v9.40 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

Son birkaç yıldır hayatta kalma oyunları, çok önemli bir oyuncu kitlesine sahip. Bu alanda pek çok oyun piyasaya sürüldü ve Fortnite, bu oyunlardan bir tanesi. Epic Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan tanınan oyun, artık yeni bir yenileştirme alıyor. Bizde bu güncelleştirmeyle birlikte Fortnite'a gelen yenilikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Fornite'ın son güncelleştirmesiyle getirilen yenilikler:

Fortnite v9.40 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

Fortnite'a getirilen son aktüelleştirme ile oyuncular, taktiksel pompalı tüfeğin “efsanevi” ve “destansı” çeşitlerini kullanabilecekler. Bu silah, 8 mermi alabiliyor ve saniyede 1.5 atış yapıyor. Oyunun pek çok bölgesinde bulunabilecek olan bu silah, yakın aralıklı çatışmalarda oyunculara yardımcı olacak.

Bu yeni silah haricindeyse oyundaki kimi sorunlar giderildi ve iyileştirmeler yapıldı. Giderilen sorunlar ortasında oyuncunun elindeki eşyaların düşmesi bulunuyor. Bundan sonra oyuncuların ellerindeki silahlar düşmeyecek. Ayrıyeten oyundaki tek kullanımlık materyaller bir oyuncuda mevcut değilse ve o eşyalar bulunmuşsa, eşya otomatik olarak alınabilecek. 

Oyunun can sıkıcı sorunlarından bir tanesi olan gölge bombaları sıkıntıları da giderilmiş durumda. Daha evvel oyuncuların gölge bombası attıktan sonra muhakkak açılardan duvarlardan zıplayamıyorlardı. Ayrıyeten yeniden gölge bombasına maruz kalan bir oyuncu araç içerisindeyken bombanın tesiri geçse bile gölge hali devam ediyordu. Artık bu sorun da ortadan kaldırılmış durumda.

Bu sorun gidermelerinin yanı sıra Fortnite'a kimi performans iyileştirmeleri de yapıldı. Bu performans iyileştirmeleri Çelik Halat ve Fondip Fıçısı'nı içeriyor. Ayrıyeten oyuncuların birinci iniş sırasında etraf kaplamalarının daha süratli yüklenebilmesi için kazmaların yüklenme formlarında de iyileştirmeler yapıldı.

Fortnite oyuncularının bu yenileştirme ile ziyadesiyle dikkat etmeleri gereken bir konu bulunuyor. Geliştirici grup, oyunun ses ayarlarında da birtakım değişiklikler yaptı. Bundan sonra oyuncu sesleri etrafa biraz daha doğal bir formda yayılacak. Bu da ses kasma stratejinizde değişiklik yapmanıza neden olabilir.

Tüm bu yeniliklerle birlikte Fornite, düzgün bir haftalık yenileştirme sunmuşa benziyor. Şayet Fortnite'ı şimdi edinmediyseniz burada bulunan ilişkiyi kullanarak oyunun Epic Games sayfasına erişebilirsiniz.