Ghost of Tsushima'nın 2020'de Çıkacağı İddia Edildi

Ghost of Tsushima’nın 2020’de Çıkacağı İddia Edildi

Sucker Punch ve Sony Interactive Entertainment'ın yakında çıkması beklenen PlayStation 4 özel oyunu Ghost of Tsushima, 2020'nin birinci yarısında piyasaya sürülecek. Piyasaya sürülmesi için epey kısa bir müddet kalan üç özel PlayStation 4 oyunu Death Stranding, The Last of Us Part II ve Ghost of Tsushima ortasından Sucker Punch’ın samuray oyunu hakkında öteki oyunlara nazaran daha az bilgiye sahibiz.

Death Stranding’in 8 Kasım'da yayımlanacağını biliyoruz. The Last of Us Part II hakkında da çok fazla bilgiye sahip olmasak da geçen ay hareket yakalama süreçlerinin tamamlandığını söyleyebiliriz. Bu durum göz önüne alındığında 2019 sonları yahut 2020 başlarında oyunun çıkma ihtimalinin olduğu düşünülüyor.

Ghost of Tsushima'nın 2020'de Çıkacağı İddia Edildi

Ghost of Tsushima hakkında fazla bir şey görmedik ve yakın vakitte piyasaya çıkacağına işaret eden bir gelime yaşanmadı. Oyunun 2020 sonlarında PlayStation için iki nesil arası bir sürüm olarak çıkması da iddialar ortasında. Kotaku çalışanı Jason Schreier’a göre oyun, 2020’nin birinci yarısında The Last of Us Part II ile birlikte geliyor.

Kotaku müellifinin savı, 2020'nin birinci yarısında birçok büyük oyunun birlikte piyasaya sürülmesine biraz kuşkucu yaklaşan bir Twitter kullanıcısı ile konuşması sırasında geldi.

Tsushima'nın hayaleti PS4 ve muhtemelen PS5 için de geliştiriliyor. Bir müddettir Ghost of Tsushima’nın Ağustos ayının sonuyla PS5'in sonbaharda piyasaya sürülmesi ortasında bir yerde piyasaya çıkacağı da söyleniyor lakin emniyetli kaynaklara sahip olduğu düşünülen Jason Schreier’ın savı, kesin olmasa da gerçekleşecek üzere görünüyor.