Google, Arama'ya Artırılmış Gerçeklik Hayvanları Ekledi

Google, Arama’ya Artırılmış Gerçeklik Hayvanları Ekledi

Teknoloji devi Google, Arama uygulamasına artırılmış gerçeklik dayanaklı telefonlarda görüntüleyebileceğiniz sanal hayvan modellerini ekledi. 9to5google’ın haberine nazaran dağ keçisi, fener balığı, ayı, imparator penguen, Avrupa kirpisi, aslan, kaplan ve kurtları arattığınız vakit, ‘X’in (hayvan) gerçek boyuttaki haliyle tanışın’ yazılı bir kart beliriyor.

Kartta ayrıyeten ‘bölgenizde görüntüleyin’ yazılı bir tuş da bulunuyor. Bu tuş sayesinde arattığınız hayvanı, etrafınızda bir yere yerleştirebiliyorsunuz. Hayvanları hareket ettirebilir ve boyutlandırabilirsiniz. Hatta bu hayvanların kendine mahsus ses ve imaj efektleri de mevcut. Kaplan kükrüyor, köpek havlıyor ve kulaklarını kaşıyor, panda bambu yiyor ve kediler de patilerini yalıyor.

Özelliğe erişebilmek için uygulamanın kameranıza ve depolama alanınıza erişmesine müsaade vermeniz gerekiyor. 9to5google birebir vakitte teknoloji devinin NASA, Samsung, Volvo ve öteki teknoloji şirketleriyle gelecekte daha fazla artırılmış gerçeklik içeriği üretmek için iştirak kurduğunu belirtiyor.