Ghost Recon: Breakpoint'te Drone'lar da Olacak

Ghost Recon: Breakpoint’te Drone’lar da Olacak

Ubisoft E3’te, Tom Clancy's serisinin yeni çıkacak oyunu Ghost Recon Breakpoint’i oynanılmasına müsaade verdi. Oyunun grafikleri hakikaten de âlâ ve savaş mekanikleri epeyce gelişmiş lakin oyunu serinin öteki oyunlarından farklı kılan özelliği, Pasifik Okyanusu’nda Auroa isminde bir takımadada geçmesi. Far Cry’ın da Pasifik Okyanusu’ndaki bir takımadada geçmesi, Auroa’nın biraz da Far Cry’ı andırmasına neden oluyor. Auroa; kırmızı çiçeklerle kaplı düzlükler, karla örtülü tepeler ve plajlarla epeyce çeşitli ortamlara sahip.

Ghost Recon: Breakpoint'te Drone'lar da Olacak

Oyun, Wildlands’ Opertaion Oracle ismindeki öykü temelli eklenti paketinde yanımızda savaşan ve Jon Bernthal tarfından oynanan Cole Walker’ı tanıtıyor lakin Walker, Breakpoint’te oyunun berbat karakteri. Walker bu oyunda, sizi ve ekip arkadaşlarınızı drone'larla öldürmeye çalışan serseri Ghost’ların önderi.

Oyunun yakın bir vakitte VentureBeat tarafından bir oynanış vidosu yayınladı. Oyunun bu görüntüdeki kısmında vazifeniz, düşmanlarla dolu bir binadan araştırmacıyı kurtarmak. Bina, ayrıyeten devasa bir çitle örtülü. Çitleri geçmeli ve binanın çatısındaki roketli askerleri öldürmelisiniz. Sonra da tankları ve savaş drone'larını geçerek bilim insanını helikopterle savaş alanından kurtarmalısınız.

Oyunda yaralandığınız vakit, yarayı bandajlamak zorundasınız. Şayet yarayı sarmazsanız topallıyorsunuz ki bu da oyuna bir gerçekçilik ögesi katmış üzere duruyor. Ayrıyeten birileri öldüğü vakit onları diriltmeniz gerekiyor. Oyun 4 Ekim’de PC’ye, PlayStation 4’e ve Xbox One’a geliyor.