Google Chrome Beta, 76. Sürüme Güncellendi

Google Chrome Beta, 76. Sürüme Güncellendi

Android için Google Chrome uygulaması yalnızca birkaç gün evvel 75. sürümüne güncellenmişti. Bu güncelleme, güçlü ve eşsiz şifreler oluşturmaya yardımcı olan ve ayrıyeten kayıtlı şifrelerde arama yapmaya müsaade veren bir şifre yöneticisi içeriyordu. Ayrıyeten karanlık mod da güncellemeyle birlikte gelmişti.

Google Chrome Beta, 76. Sürüme Güncellendi

Şimdi de Android’in Google Chrome uygulamasının beta sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Uygulama bu güncellemeyle birlikte 76. sürümüne ulaşmış oldu. Bu güncelleme ise hem pil hem de taşınabilir data kullanımında tasarruf sağlayacak yenilikler içeriyor.

İlk yenilik internet sayfalarının aşağısında kalan fotoğrafların görüntülenene kadar yüklenmemesi. Kullanıcı sayfayı aşağı hakikat kaydırmazsa Chrome, sayfanın aşağısında kalan fotoğrafları yüklemiyor. Belli bir düzeyde aşağı gerçek kaydırmaya başladıkça fotoğraflar yükleniyor. Böylelikle data kullanımı sonlandırılmış oluyor. Şirkete nazaran kullanıcının asla görmediği dataları yüklemek, pil ömründen kayba ve sistem kaynaklarını gereksiz harcayarak uzun süreç mühletine maruz kalınmasına neden oluyor.

Google Chrome Beta, 76. Sürüme Güncellendi

Güncellemenin bir kesimi olarak uygulamanın sağ üst köşesinde kullanıcının Google profil fotoğrafına yer verilmiş. Ayrıyeten karanlık mod faal olduğu sürece Chrome, rastgele bir internet sayfasının karanlık yapısını gösteriyor.