Google Pixel 3a'nın Kamera Performansı iPhone XR'a Çok Yakın

Google Pixel 3a’nın Kamera Performansı iPhone XR’a Çok Yakın

Teknoloji marketlerinde yüzlerce çeşit akıllı telefonun bulunduğu günümüzde bu akıllı telefonlar ortasında seçim yaparken özelliklerine ve fiyatlarına hayli dikkat ediyoruz. Akıllı telefonların performanslarının kıyaslanmasında yardımcı olan platformlar ise kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Bu platformlardan birisi olan DxOMark, akıllı telefonların kamera performanslarını ayrıntılıca inceliyor ve buna nazaran aygıtların fotoğraf ve görüntü çekimine puan veriyor. Bu puanlar aygıtlar ortasında karşılaştırılarak hangi aygıtın daha performanslı bir kameraya sahip olduğu anlaşılabiliyor.

Google Pixel 3a'nın Kamera Performansı iPhone XR'a Çok Yakın

Google'ın Android işletim sisteminin en son sürümlerini birinci alan taşınabilir aygıt serisi Pixel'in 3a akıllı telefonunun ortaya çıkan kamera performansı ise hayret verici düzeyde.

Pixel serisi akıllı telefonlarının kamera performansının epeyce başarılı olduğu bilinse de Pixel 3a'nın DxOMark üzerinden aldığı art kamera puanının 100 olması, bu akıllı telefonun fiyatına nazaran ziyadesiyle düzgün bir çekim kalitesini bizlere sunduğunu gösteriyor.

Google Pixel 3a'nın Kamera Performansı iPhone XR'a Çok Yakın

Google'ın bir öteki Pixel serisi akıllı telefonu Pixel 3 ve Apple iPhone XR ise aynı platform DxOMark üzerinde 101 puana sahip. Aldığı bu puan ile Pixel 3a, 2018 yılında piyasaya sürülmüş akıllı telefonların en güzelleri ortasında yer almayı başarıyor.

DxOMark listesinde en yüksek puana sahip olan akıllı telefonlar ise 112 puan ile Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10 5G olarak karşımıza çıkıyor