Google Pixel 4 ile İlgili Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Google Pixel 4 ile İlgili Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bir müddettir Google Pixel 4 ile ilgili yayınlanan birçok haber ve münasebetiyle birçok da fotoğraf görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarda Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’ın aralarındaki farkları ve telefonun ön yüzünün nasıl olabileceği konusunda biraz bilgilenmiştik lakin artık elimize geçen bilgiler daha enteresan. Bu sefer fotoğraflar telefonun ekranını değil, ekran koruyucusunu bizlere gösteriyor. 

Google Pixel 4 ile İlgili Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Aslına bakarsak Pixel 4 ile Pixel 4 XL ortasında çok büyük bir fark bulunmuyor. Pixel 4 XL modeli, Pixel 4’ün birebir aynısının sadece ekranı büyültülmüş hali üzere duruyor. Kamera için fazladan açılmış bir oyuk yahut rastgele bir değişiklik gözükmüyor.  

Google Pixel 4 ile İlgili Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu fotoğraflardan sonra Ice Universe, telefonun ön yüzünün neye benzeyebileceğini bizlere ispatlar nitelikte olan iki adet fotoğraf yayınladı. Bu iki fotoğrafta Pixel 4 ve Pixel 4 XL’ın ekran koruyucularını görüyoruz. Bu ekran koruyucuların sol tarafında üç adet delik bulunuyor ve bunların üçü de kameraya ilişkin. Bu deliklerin ikisi olağan kamera için, üçüncü deliğin ise gelişmiş yüz tanıma için olduğu düşünülüyor. Fotoğraflarda dikkatleri üzerine çeken nokta ise sağ üst köşedeki büyük delik. 

Söylentiye nazaran bu büyük delik, Google’ın nihayet çıkarmayı planladığı Project Soli’ye ait olacak. Project Soli, ince ve besbelli yapılan hareketleri ve jestleri izleyerek aygıtları denetim edebilmenize yarayan radar tabanlı bir teknoloji. Bu teknoloji birinci kere 2015 yılında Google I/O’da tanıtıldı. Şimdilik elimize geçen bilgiler maalesef bu kadar ancak Pixel 4 ailesinin ekim ayında büsbütün ortaya çıkması planlanıyor. O vakte kadar bizlere sadece beklemek düşüyor.