Reynmen Ela İsimli Şarkısının Gelirini Açıkladı

Reynmen Ela İsimli Şarkısının Gelirini Açıkladı

Sosyal medya fenomeni Reynmen, çok konuşulan Derdim Olsun single’ından sonra, 15 Temmuz 2019 tarihinde Ela ismindeki single çalışmasını da dinleyenlerin beğenisine sundu. Müzik, YouTube’da yayınlandığı birinci gün 18 milyon izlenme yakalayarak yeni bir rekor kırdı. Ela, Spotify’da yayınlandığı gün, platformda birinci sıraya yerleşti ve tüm vakitlerin Türkiye günlük dinlenme rekorunu da kırdı. 

Reynmen Ela İsimli Şarkısının Gelirini Açıkladı

Derdim Olsun isimli çalışmasında da tenkit yağmuruna tutulan Reynmen bu çalışmasından sonra da Aleyna Tilki, Demet Akalın, Işın Karaca üzere isimler tarafından tenkitler aldı. Ela isimli çalışma birebir vakitte bugüne kadar Küresel Top 200 listesine giren birinci Türkçe müzik oldu. Müzik, 15 Temmuz 2019 tarihinde Küresel Top 200 listesinde 72. sıraya yerleşti.  

İzlenme ve dinlenme sayıları tartışma konusu olan Ela’nın geliri de merak konusu oldu. Reynmen’in Instagram üzerinden yaptığı soru yanıt etkinliğinde bir takipçisinin ‘Ela’dan kaç para kazandın?’ sorusuna Reynmen gelir tablosunu atarak karşılık verdi.

Reynmen Ela İsimli Şarkısının Gelirini Açıkladı

Reynmen fotoğrafı paylaşırken “Şu an şimdiki bu para Berkcan’ın Darülaceze yayınında da söylediğim üzere vakıflara ve hayır kurumlarına bağışlanacak” açıklamasını yaptı. Reynmen’in paylaştığı tablodaki bilgilere nazaran Ela isimli müziğin toplam geliri 19.551 dolar, yani yaklaşık 110.500 TL.