GTA 5'in Son Satış Verileri Açıklandı

GTA 5’in Son Satış Verileri Açıklandı

'Grand Theft Auto V' namıdiğer GTA 5, satış sayılarına doymuyor. Piyasaya çıkmasının üzerinden 6 yıl geçmesine karşın satışlarında düşme yaşanmayan efsane oyun 110 milyondan fazla satış sayısına ulaştı. Oyunun ana yayıncı firması olan Take-Two 2018 yılında satış datalarını açıklamıştı. O devir açıklanan datalarda 100 milyon satış olduğu belirtilmişti. Böylece tanınan, oyun son bir yılda 10 milyon satış yaptı. Bilindiği üzere Grand Theft Auto efsanesinin son serisi, 2013 yılında birinci sefer oyun konsolları için çıkarılmış akabinde da 2015 yılında bilgisayarlar için olan sürümü piyasaya sürülmüştü.

GTA 5'in Son Satış Verileri Açıklandı

Grand Theft Auto 5'in bu kadar çok satması ve 6 yaşındaki bir oyunun hala bu kadar tanınan olmasının altında da elbette kimi sebepler yatıyor. Rockstar Games, oyuna sistemli güncelleştirmeleri hala gönderiyor. Bu yenileştirmeler hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlara geliyor. Bu sayede oyunseverler GTA 5'ten kopamıyorlar. Kullanıcıların canlı yayın yapabildikleri bir platform olan Twitch'te de yüksek izlenme sayıları olan GTA 5, böylelikle her vakit popülerliğini koruyabiliyor.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan datalardan bahsedecek olursak, dünyanın en çok satan oyunlar listesinin birinci sırasında Tetris bulunuyor. Hepimizin bildiği Tetris oyunu birinci kere 1984 yılında piyasaya çıkmıştı ve o günden beri 170 milyon satışa ulaşmıştı. Listenin ikinci sırasında ise 2011 yılında piyasaya çıkan Minecraft, 140 milyon satışla bulunuyor. Tıpkı listenin üçüncü sırasında ise Grand Theft Auto 5 bulunuyordu. Bir yıllık süreçte GTA 5'in 10 milyonluk satış yapmış olması bu listedeki yerini etkilemedi lakin kendi yerini sağlamlaştırdı diyebiliriz.