GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto serisi, bugüne kadar üretilmiş en esaslı oyun serilerinden. Rockstar Games, GTA ile 1997 yılından beri hayatımızın bir modülü olmuş durumda. Elbette serinin birinci oyunuyla son oyunu ortasında dağlar kadar fark var. 

GTA 3'ten itibaren oyunların öyküleri oyuncular tarafından benimsendi, karakterler adeta gerçekmiş üzere hissedildi. 2013'te Grand Theft Auto'nun son oyunu GTA 5 hayatımıza girdi. Piyasaya sürülmesinin üzerinden 6 yıl geçmesine karşın hâlâ tanınan bir oyun. Lakin bu periyodun de bir sonu var. Gelin daima birlikte GTA VI için elimizdeki tüm bilgilere bakalım. Aklınızdaki soruları giderecek bir içerik hazırladık. 

GTA 6 ne vakit çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Eğer Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'nin çıkış tarihinden (26 Ekim 2018) sadece bir gün sonra GTA 6'yı duyurmuş olsaydı, oyunun tamamlanma ve piyasaya sürülme süreci de dahil edildiği vakit bu müddet 22 ayı bulacaktı. Bu da 2020 yılının ağustos ayına tekabül ediyor. Bu 22 ay ise GTA 5'in duyurulma ve piyasaya sürülme ortasında geçen vakit baz alınarak oluşturuluyor. Öbür GTA oyunlarınun çıkış tarihleri şöyleydi:

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Elbette GTA 6'nın çıkış tarihiyle ilgili olarak bu bilgi, yalnızca bir beklentiden ibaret. Rockstar Games, oyun severlerin heyecanını güzelden uyguna artırmadan adım atmayacaktır. Buna ek olarak bir oyun analisti olan Michael Pachter, Red Dead Redemption ile Red Dead Redemption 2 ortasında geçen mühletin “8 yıl” olduğunu hatırlatarak okların 2021 yılına kayabileceğini lisana getiriyor.

GTA 6 sistem ihtiyaçları nasıl olacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 5'i piyasaya sürüldüğünde ciddi bir sistem ihtiyacı istiyordu. Hatta bu durum bir mühlet sonra yaygınlaşarak “GTA 5 kaldırıyor mu?” esprisinin hayatımıza girmesine neden oldu. GTA 6 için de benzer bir yansıyı göstereceğimiz muhtemel görünüyor. Hatta son yılların öne çıkan teknolojilerinden sanal ve artırılmış gerçekliğin, GTA 6'da da olması mümkün. Fakat şirket, hudutlu sayıda kullanıcısı olan artırılmış gerçeklik platformları için sistem ihtiyaçlarını daha da yükseltir mi, bilinmiyor.

GTA 6 hangi platformlarda olacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games, GTA 5 ve GTA 4'ü evvel konsollarda akabinde PC'de piyasaya sürdü. Sony ve Microsoft, yeni konsolları için çalışmaya devam ederken, GTA 6'nın da bu konsollarda sunulacağını biliyoruz. Yani PlayStation 5, yeni Xbox için öncelikli bir oyunla müsabakamız mümkün. Oyunun PC sürümü için de biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.

Buna ek olarak Google Stadia üzere bulut sistemleri, GTA 6 için hayli ülkü görünüyor.

GTA 6 haritası nasıl olacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games, piyasaya sürmüş olduğu her yeni GTA oyununda haritayı biraz daha genişletti. Çalışanlar tarafından yapılan açıklamalara nazaran, GTA VI'da mümkün olan en gerçekçi haritaları göreceğiz. Hatta çalışanlar, haritalara ilham kaynağı olan gerçek yerlerde vakit geçirip, tecrübelerini oyuna aktarmışlar. 

GTA VI'da bugüne kadar gördüğümüz tüm GTA oyunlarındaki haritalar bir ortaya getirilebilir. Ayrıyeten 50 farklı kent, kasaba ve bölgenin bulunacağı tezleri da var.

GTA 6'da hangi karakterler olacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games genelde beklentileri karşılamayı biliyor. Bu türlü bir durumda, şirketin çoklu oyuncu dayanağına karşı ilgilsiz kalacağını söylemek çok güç görünüyor. Şirket tarafından yapılan bir açıklamaya nazaran çoklu karakter yapısını hem kendileri hem de oyuncular çok beğeniyorlar. Rockstar, Red Dead Redemption 2'nin tek bir karakter üzerinden ilerlemesinin oyunu kısırlaştırdığını da kabul ediyor.

Son ayrıntılara nazaran GTA 6'daki karakterlerden birisi de bayan olacak.

Rockstar Games yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarla GTA 6 ile ilgili kimi soru işaretlerine karşılık aramaya çalıştık. Pekala sizin GTA 6 ile ilgili beklentileriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca mevzuyla ilgili hazırladığımız görüntü aşağıdan izleyebilirsiniz: