Sony, PlayStation 5'in Kimlere Hitap Edeceğini Açıkladı

Sony, PlayStation 5’in Kimlere Hitap Edeceğini Açıkladı

Sony'nin yeni oyun konsolu olacak olan PlayStation 5, kısa bir mühlet evvel resmileşti. Oyunseverler artık merakla bu yeni konsolu ne vakit kullanmaya başlayacaklarını merak ediyorlar. Eserin çıkış tarihi resmi olarak duyurulmamış olsa bile, konsolla ilgili birtakım resmi bilgilere sahibiz. Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, yeni oyun konsollarının herkese uygun olmayacağını söyleyen birtakım açıklamalarda bulundu.

Wall Street Journal gazetesine yeni oyun konsoluyla ilgili bir röportaj veren Yoshida, PlayStation 5'in en yeni özelliklere takıntılı olan oyunculara odaklanacağını ifade etti. Yoshida'nın bu kelamlarının, “PlayStation 5'in fiyatı beklenenden yüksek mi olacak?” sorusunun akıllara gelmesine neden olurken PlayStation CEO'su Jim Ryan'ın “PlayStation 5'in açıklanma süreci başlamak üzere.” kelamlarından sonra gelmiş olması da sürecin başlamış olduğunun bir ispatı niteliğindeydi.

Sony, PlayStation 5'in Kimlere Hitap Edeceğini Açıkladı

Ryan'ın bir teknoloji internet sitesine yaptığı açıklamalarda, oyun konsoluyla ilgili çok fazla bilginin söylendiği fakat bu bilgilendirmenin başka kaynaklar yerine Sony tarafından yapılması gerektiği ve oyunseverlerin de PlayStation 5 ile ilgili olarak Sony'yi takip etmeleri gerektiğini söz etti. Tıpkı açıklamalarda Ryan, PlayStation 5'in özelliklerine de dem vurdu. Ryan, PlayStation 5'in 4K çözünürlüğünde imgeleri 120 Hz oynatabileceğini ve kendi Surround ses sistemine sahip olacağını açıkladı. Buna ek olarak Ryan, PlayStation 5'in 'Nesiller Ortası Oyun' olarak isimlendirdikleri bir özelliğe de sahip olacağını ve bu özelliğin PlayStation 4 için üretilmiş olan oyunların, yeni konsolda da oynanabileceği manasına geldiğini açıkladı.

Yapılan tüm bu açıklamalara karşın Sony cephesinden bu yeni oyun konsolunun piyasaya ne vakit sürüleceğine dair en ufak bir açıklama gelmedi. Lakin bugüne kadarki söylentiler, Sony'nin yeni oyun konsolunu 2020 yılında piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.