HMD Global'ın Etkinliğinde Nokia 5.2 ve 6.2 Tanıtılabilir

HMD Global’ın Etkinliğinde Nokia 5.2 ve 6.2 Tanıtılabilir

HMD Küresel, İtalya’nın Milano kentindeki 6 Haziran’da gerçekleşecek aktifliğinin davetiyelerini göndermeye başladı. Söylentilere nazaran HMD Global’in İtalya’daki aktiflikte Nokia 5.2 ve 6.2’yi duyurması bekleniyor. Ayrıyeten birebir gün Hindistan’da yapılacak HMD Küresel etkinliğinde Nokia 1 Plus aygıtının tanıtılması da söylentiler ortasında. Nokia 5.2 hakkında pek bir şey bilinmiyor olsa da Nokia 6.2'nin Nokia X71'in küresel versiyonu olduğu düşünülüyor.

HMD Global'ın Etkinliğinde Nokia 5.2 ve 6.2 Tanıtılabilir

Nokia X71’e kıyasla, Nokia 6.2’nin 6,39 inç ekran yerine daha küçük bir 6,2 inç ekran, üç yerine iki art kamera, Snapdragon 660 yerine daha zayıf bir işlemci olan Snapdragon 632 ve 6 GB yerine 4 GB RAM’e sahip olduğu bildiriliyor. Ayrıyeten, geriye monte edilmiş bir parmak izi sensörü ve ön kamerası için bir delik olduğu söyleniyor.

HMD Küresel, Hindistan’daki aktiflikte ise Nokia 9 PureView ve Nokia 1 Plus'ı duyuracak. Nokia 9 PureView, klâsik çift kameralı telefonlardan 12 kat daha fazla derinlik verisi yakalayan beş 12 MP art kamerasıyla dikkat çekiyor.

Nokia 1 Plus’ın hali hazırda birtakım ülkelerde satışı gerçekleştiriliyor. 5,45 inçlik bir ekran sahip aygıt Android 9 Pie’nin Android Go versiyonuyla çalışıyor. Aygıtta ayrıyeten dört çekirdekli MediaTek MT6739WW işlemci, 1 GB RAM ve arttırılabilir 8 GB depolama alanı bulunuyor.