Google Pixel 4 Tasarımı Hakkında Bilgiler Ortaya Çıktı

Google Pixel 4 Tasarımı Hakkında Bilgiler Ortaya Çıktı

Google’ın yakın vakitte Pixel 3a ve Pixel 3a XL telefonlarını çıkarmasının akabinde, gözler yeni gelecek modellere çevrildi. Bu konuda dikkat çeken Pixel 4’ün, Kasım civarında çıkışını yapması bekleniyor. Telefonla ilgili ortaya çıkan son bilgi, bir ekran kollayıcı camla ilgili. Bu ekran gözetici, Pixel 4’ün varsayımı dizaynını gözler önüne seriyor.

Google Pixel 4 Tasarımı Hakkında Bilgiler Ortaya Çıktı

Net bir formda görülebildiği üzere, ekran koruyucunun sağ üst kısmında, ekrana gömülü iki adet ön kamera için oluşturulmuş bir boşluk duruyor. Bu tasarım bizlere Samsung'un Galaxy S10+ modelini anımsattı.

Ekran gözetici, ABD menşeili, aksesuar bazlı bir şirket olan Skinomi’nin web sitesinde ön siparişe açıldı. Ekran koruyucunun üst ve alt kısmında, stereo hoparlörleri ön plana çıkaracak iki adet yatay kesik bulunuyor.

Google genelde amiral gemi modellerinde iki adet ön kamera kullanıyor. Bu kameralardan biri olağan, biriyse geniş açılı oluyor. Google’ın geleneği bozmayarak Pixel 4’te de emsal kameralara yer vermesi bekleniyor.

Google’ın Pixel 4 modellerinde Snapdragon 855 SoC işlemci kullanacağı da söylentiler ortasında.

Bir öbür merak hususuysa, Google’ın bu yılki modellerinde bellek ve depolama konusunda atacağı adımlar. 4 GB’tan fazla bir bellek ya da 512 GB’lık bir depolama alanı sunulup, sunulmayacağı merakla bekleniyor.