Honor, X Serisinin Geleceğini Güvence Altına Alıyor

Honor, X Serisinin Geleceğini Güvence Altına Alıyor

Honor, 23 Temmuz’da Çin’de Honor 9X’i kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Lakin firma, uzun vadeli planını da hazırlamış üzere görünüyor. Honor, önümüzdeki yıllarda çıkaracağı orta segment telefonların da şemalandırmasını yapmış. Çinli şirket, Honor 10X, 20X, 30X, 40X ve 50X markaları için müracaatta bulunmuş.

Honor, X Serisinin Geleceğini Güvence Altına Alıyor

Şirket, yaptığı bu atakla markasının geleceğini teminat altına almak istiyor. Olağan bu, ayrıyeten Honor 9X’in halefinin de Honor 10X olacağı manasına geliyor. Şu an için müracaatlar beklemede görünüyor fakat onaylanması neredeyse kesin..

Honor 9X’e odaklanacak olursak şirket, telefonda 7 nm işlemci bazlı orta segment Kirin 810 yonga setinin olacağını onayladı. Bu yılın orta segment telefonlarında trend haline gelen kızaklı kamera sisteminin Honor 9X’te de olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Aygıtın kamera kısmında Honor 9X’in üç kameraya, 9X Pro’nun ise dört kameraya sahip olacağı düşünülüyor.

Ayrıca daha evvel ortaya atılan argümanlara nazaran 9X Pro’nun ana kamerası 48 MP pahasındaki IMX582 olacak. Telefonda yer alacak alan olan ön kamera ise 25 MP olacak. 20W süratli şarj dayanağı bulunacak olan telefonun ayrıyeten 4.000 mAh kıymetinde de bataryası olacak.