Huawei, Ay'a Özel Bir Çekim Modunu Patentledi

Huawei, Ay’a Özel Bir Çekim Modunu Patentledi

Teknoloji devi Huawei'nin, P30 Pro'yu tanıtmasının akabinde Ay çekim modu, P30 Pro sahipleri ortasında yaygınlaşmaya başladı. Huawei'nin tüketici departmanı CEO'su Yu Chengdong, Huawei'nin Ay çekimi özelliğini birinci defa P30 Pro'da duyurmuştu. Şimdiki patent evrakıyla Huawei'nin bu özelliği öteki aygıtlarda da kullanmak istediği ortaya çıktı.

22 Şubat 2019 tarihinde 201910134047.X ismiyle yapılan patent başvurusu, elektronik ekipmanlarla Ay fotoğrafı çekmek için bir tahlil sunuyor. Huawei'nin geliştirdiği metotta Ay otomatik olarak algılanıyor ve kamera, otomatik olarak Ay çekim moduna giriyor. Bu mod sayesinde Ay'ın düzgün bir imajı elde edilebiliyor.

Huawei, Ay'a Özel Bir Çekim Modunu Patentledi

P30 kullanıcılarının fotoğraf tecrübelerine nazaran Ay çekim modu, çoklu kare çekimlerinin yanı sıra konturları da net bir halde görülebiliyor. Farklı pozlama parametrelerini kullanan özellik, farklı bir sürece sürecinden geçiyor. Tüm bu süreçlerin sonucunda Huawei'nin tezlerine nazaran son derece profesyonel Ay fotoğrafları ortaya çıkıyor.

Huawei, Ay'a Özel Bir Çekim Modunu Patentledi

Şu an için elimizde sırf patent evrakları olduğu için teknolojinin ne vakit öbür aygıtlarda görüleceği ya da hangi aygıtlarla hayatımıza gireceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Huawei'den de resmi bir açıklama gelmediği için net bir şey söylemek güç lakin yakın vakitte teknolojinin farklı aygıtlarda da yer alması bekleniyor.