Xiaomi, Redmi K20 Pro Reklamında OnePlus’ı Ağır Trolledi

Xiaomi, Redmi K20 Pro Reklamında OnePlus’ı Ağır Trolledi

Yurt dışında şirketlerin sık sık birbirlerini trolledikleri reklam kampanyaları yapılıyor. Bu kampanyaların en sonuncusu, Çinli teknoloji firması Xiaomi’den geldi.

Daha evvel de OnePlus’a sataşan ve “Ma+ematiği yapın” sloganıyla dikkat çeken Xiaomi, içinde hesap makinesi olan ikramlar vermişti. Bu yıl da OnePlus’a sataşmaktan geri durmayan firma, AnTuTu puanı üzerinden rakibine sardı.

Birkaç gün evvel @RedmiIndia (Redmi Hindistan hesabı), attığı tweette “Birileri yakın vakitte dünyanın en süratli telefonunu açıkladı” yazdı. İngilizce atılan tweette just yerine jus+ yazılarak tekrar OnePlus’a gönderme yapıldı. Bu sayısı geçeceğini söyleyen firma, “AnTuTu’mu tut” demişti.

Xiaomi, Redmi K20 Pro Reklamında OnePlus’ı Ağır TrollediXiaomi, Redmi K20 Pro Reklamında OnePlus’ı Ağır Trolledi

İkinci darbe ise Redmi K20 Pro’nun resmi AnTuTu puanı oldu. Şu anda 388,803 puanla listenin doruğunda yer alan K20 Pro’nun yanında daha eski ancak daha değerli olan Xiaomi Mi 9 da OnePlus 7 Pro’yu geride bırakmış durumda.

Öte yandan, Redmi’nin yepyeni gönderisinde birtakım kutlamaların kısa sürdüğü belirtiliyor. Her ne kadar bu gönderi, firma tarafından rakiplerine sataşmak için atılsa da yakın vakitte bir öteki üretici, daha yüksek puanlı bir aygıt üretecektir.