Huawei Harmony OS'un Hangi Cihazla Çıkacağı Belli Oldu

Huawei Harmony OS’un Hangi Cihazla Çıkacağı Belli Oldu

Huawei, kendi işletim sistemini geliştirdiğinden bahsetmiş ve aygıtlarında kendi işletim sistemini kullanacağını söylemişti. ABD'nin Huawei'yi kara listeye alması ve Google'ın Huawei'ye olan takviyesine son vermesini kapsayan süreç içerisinde birçok kişi, Huawei'nin geleceği hakkında kaygıya kapılmıştı.

Bu süreçte, birinci başta HongMeng OS olarak bilinen fakat sonrasında İngilizce konuşulan piyasalarda Harmony OS olarak tanınan işletim sistemi, Huawei tarafından duyuruldu. İşletim sisteminin duyurulmasının akabinde hangi aygıtların bu işletim sistemini kullanacağına dair rastgele bir bilgi bulunmuyordu.

Huawei Harmony OS'un Hangi Cihazla Çıkacağı Belli Oldu

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran yeni işletim sisteminin hangi aygıtlarda kullanılacağı belirlendi. Huawei firmasının içerisinde bulunan bir kişi, Harmony OS işletim sistemini kullanan Honor marka bir akıllı televizyonun yakın vakitte duyurulacağını belirtti.

Huawei Harmony OS'un Hangi Cihazla Çıkacağı Belli Oldu

Akıllı telefonların artışa geçmesiyle birlikte tüm dünyadaki televizyon kullanımı oranları da düşmeye başladı. Çin'de de durum farklı olmadı. Televizyon kullanımı son üç yılda %70'ten %30'a düşen Çin, televizyon üreticilerinin kârını da düşürmüş oldu.

Huawei Harmony OS'un Hangi Cihazla Çıkacağı Belli Oldu

Yeni akıllı televizyonuyla birlikte insanları televizyon izlemeye teşvik etmeyi amaçlayan Huawei, telefon ve televizyonun entegre formda çalışabileceği bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Honor lideri Zhao Ming, akıllı televizyonun ağustos ayının erken vakitlerinde kullanıcıyla buluşacağını belirtti.