Huawei Mate 20 X 5G'nin Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu

Huawei Mate 20 X 5G’nin Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu

5G teknolojisi şu an için sonlu sayıda bölgede kullanılıyor ve dünya çapında yaygınlaşması için hala önümüzde birkaç yıllık bir mühlet bulunuyor. Bununla birlikte akıllı telefon üreticileri, 5G teknolojisine erkenden erişim sağlamak isteyen bireyler için 5G takviyeli akıllı telefonlarını yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başladılar.

Akıllı telefon piyasasında Samsung’un en büyük rakibi olan Huawei, şirketin birinci 5G takviyeli akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Huawei Mate 20 X 5G ismiyle satışa çıkacak olan model, hem tasarımı hem de özellikleriyle satışa sunulduğu pazarlarda ziyadesiyle dikkat çekecek üzere görünüyor. 

Huawei Mate 20 X 5G'nin Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu

Huawei Mate 20 X 5G, standart Mate 20 X modeliyle büyük oranda benzerlik gösteriyor. İki aygıt ortasındaki en büyük natürel ki 5G Balong 5000 modem. Ayrıyeten aygıtta 4200mAh’e göre daha büyük 5000mAh’lik bir batarya bulunuyor. 5G dayanaklı modelde RAM kapasitesi, 6GB’tan 8GB’a yükselirken dahili depolama alanı da 128 GB’tan 256 GB’a yükseltilmiş durumda.

Gelen bilgilere nazaran Huawei Mate 20 X 5G, 26 Temmuz tarihinde Çin’de satışa sunulacak. Ayrıyeten VentureBeat’e nazaran aygıt şu anda Amazon İtalya’da ön siparişe açılmış durumda ve 22 Temmuz’da da satışa sunulacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ise aygıt, 12 Temmuz (bugün) prestijiyle satışa sunulacak.

Huawei Mate 20 X 5G'nin Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu

Huawei Mate 20 X 5G öbür hangi pazarlarda, ne vakit satışa sunulacağı tam olarak bilinmiyor. Ülkemizde kullanılabilir bir 5G altyapısı bulunmadığından aygıtın Türkiye’de satışa sunulma ihtimalinin düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte bilhassa İngiltere’de satışa sunulmasının neredeyse kesin olduğunu söyleyebiliriz.