Huawei Mate 30 Pro'nun Ekran Tasarımı Açığa Çıktı

Huawei Mate 30 Pro’nun Ekran Tasarımı Açığa Çıktı

Bir müddettir Huawei Mate 30 Pro'nun sızıntılara nazaran tasarlanmış render'ları karşımıza çıkıyordu. Art taraftaki kamera dizaynının yuvarlak olacağı argüman edilse de birkaç gün evvel çıkan bir kılıf görseli aygıtın dikdörtgen formunda bir kamera dizaynıyla geleceğini bizlere göstermişti.

Bugün ise Huawei Mate 30 Pro'nun ekran paneli kanlı canlı bir biçimde Weibo'da karşımıza çıktı. Daha evvel kamera deliğine sahip olacağı tez edilen Mate 30 Pro için görünen o ki Huawei, 3D yüz tanıma sisteminden vazgeçmemiş ve Mate 20 Pro gibisi büyük bir çentik tercih etmiş. Kamera deliği ise Pro olmayan Mate 30 modelinde karşımıza çıkabilir.

Huawei Mate 30 Pro'nun Ekran Tasarımı Açığa Çıktı

Çentiğin ortasında yer alan deliğin ahize olduğunu düşündüğümüzde Mate 30 Pro, ön tarafta Mate 20 Pro ile tıpkı sayıda sensör ve kameraya sahip olacak. Mate 20 Pro'ya nazaran biraz daha ince bir çentiğe sahip olan Mate 30 Pro, ekrana gömülü parmak izi okuyucuyla gelecek. Yani 3D yüz tanıma ve parmak izi okuyucu ortasında kullanıcılara iki seçenek sunulmuş olacak.

Huawei Mate 30 Pro'nun Ekran Tasarımı Açığa Çıktı

Oldukça ince çerçeveli görünen bu ekran paneli aygıtta kullanılırsa Mate 30 Pro, yan kısımlarda neredeyse sonsuz bir ekran tecrübesi yaşatacak üzere görünüyor. Ön paneli çok derecede kavisli olarak tasarlayan Huawei'nin güç ve ses tuşlarını ise aygıtın yanlarına nasıl sığdıracağı merak konusu.

Daha evvel ortaya çıkan bilgilere nazaran Mate 30 Pro, 6,71 inçlik QHD+ çözünürlüğünde bir OLED ekrana sahip olacak. 90 Hz yenileme süratiyle geleceği söylenen Mate 30 Pro, yeni jenerasyon Kirin 985 yonga seti ve Balong 5000 5G modemiyle performans manasında doruğa oynayacak. Ayrıyeten aygıtın 4.200 mAh kapasitesindeki bataryası 55W süratli şarj dayanağı ve 10W kablosuz aykırı şarj takviyesiyle gelecek.

Huawei Mate 30 Pro hakkında bildiklerimiz şimdi bunlarla hudutlu, önümüzdeki aylarda ise daha fazla bilgiye ulaşabiliyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız.