Huawei Mate X'in YakındaTanıtılacağını Gösteren Poster

Huawei Mate X’in YakındaTanıtılacağını Gösteren Poster

Katlanabilir telefon fikrinin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok firma, bu alanda kendine yer edinmeye çalıştı. Birinci adımı atan Samsung, lansmanının çabucak akabinde ekran problemleriyle karşılaşınca ön siparişlerini iptal etmek, hatta aygıtı tekrardan hazırlamak zorunda kaldı. Güney Koreli akıllı telefon devi, akıllı telefonun çıkışının tam bir fiyasko olduğunu kabul etmiş, erken davranıldığını da belirtmişti.

Galaxy Fold'un başarısızlığı Huawei'ye ders oldu

Samsung'un bu başarısız denemeleri ve şanssız olaylarının üzerine gözler, katlanabilir telefonlar konusunda en yakın rakibi olan Huawei'ye çevrilmişti. Uzun bir müddettir katlanabilir telefonu konusunda sessiz kalmayı tercih eden ve ABD ile olan ticari savaşı üzerine odaklanan Huawei, katlanabilir telefonunun tanıtım tarihinin, belli geliştirmeler için ertelendiğini belirtmişti.

Samsung'un başarısız çıkışından sonra işleri biraz daha ağırdan alan Huawei, bilhassa Samsung'un isminin Galaxy Fold ile sallandığını gördükten sonra emin adımlar atmak istiyor üzere görünüyor. Tanıtım tarihini Samsung'un bilakis aygıt tanıtıldıktan sonra ertelemek istemeyen Huawei, tanıtım tarihini eylül ayına atmıştı. Elimize geçen son bilgilerde, aygıtın daha erken tanıtılabileceği ortaya çıktı.

Huawei Mate X, beklenenden erken gelebilir

Huawei Mate X'in YakındaTanıtılacağını Gösteren Poster

Weibo'da paylaşılan yeni posterde, Huawei'nin birinci katlanabilir telefonu Mate X'in reklamları rahatlıkla görülebiliyor. Bu posterlerden yola çıkarak Çinli akıllı telefon üreticisinin çok yakın bir vakitte birinci katlanabilir telefonu Huawei Mate X'i Çin'de satışa çıkaracağı düşünülüyor.

Huawei Mate X'in, tanıtım sırasında 2.299 euroluk (yaklaşık 14.750 TL) fiyat etiketiyle kullanıcıları karşılayacağı belirtilmişti. Daha sonra yapılan bir açıklamada Huawei, aygıtın Çin'de 14.999 yuanlık (yaklaşık 12.450 TL) bir fiyat etiketine sahip olacağını açıklamıştı.

Huawei Mate X'in YakındaTanıtılacağını Gösteren Poster

Huawei Nova 5 serisinin lansmanında konuşan Huawei Eser Müdürü He Gang, verdiği bir röportajda Huawei Mate X'in temmuz sonu ya da ağustos ayının başında Çin'de satışa çıkmasını beklediğini belirtmişti.