Disney Yıldızı Cameron Boyce, 20 Yaşında Hayatını Kaybetti

Disney Yıldızı Cameron Boyce, 20 Yaşında Hayatını Kaybetti

Disney Channel'ın yıldız oyuncularından olan 20 yaşındaki Cameron Boyce, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Boyce'un vefat haberini birinci olarak ailesi duyurdu, ardından The Walt Disney Company CEO'su Robert Iger da Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Boyce'un vefatını doğruladı.

Boyce'un ailesi tarafından yapılan açıklamalarda, genç oyuncunun bilinen bir kalp yetmezliği rahatsızlığına sahip olduğu ve uykusunda geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. 

Disney Yıldızı Cameron Boyce, 20 Yaşında Hayatını Kaybetti

Iger ise şu tweet'i paylaştı;

Iger tarafından yapılan açıklamada “Hepimiz için bir arkadaş olan, ziyadesiyle yetenekli, büyük bir kalbe ve yaşama sevincine sahip, ölmek için çok genç yaşta olan Cameron Boyce'un kaybı için yas tutuyoruz. Dualarımız ailesi ve arkadaşlarıyla…” ifadelerine yer verildi.

Disney Channel'dan yapılan bir açıklamada ise Boyce'un yeteneklerinden evvel çok fikirli bir insan olduğu ve sevecen kişiliğiyle dikkat çektiği belirtildi. Boyce'un, yeteneklerini tüm dünya ile paylaşmak istediği ve insanların ömründe bir fark yaratmak istediği ifade edildi.

Boyce, birinci sefer 2015 yılında yayınlanan Descendats isimli televizyon sinemasında Carlos rolüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ayrıyeten tekrar Disney Channel'ın Jessie isimli dizisinin yanı sıra, Grown-Ups (Büyükler) ve Grown-Ups 2 (Büyükler 2) üzere sinema sinemalarında de uzunluk göstermişti.

Boyce'un vefatından evvel çekilen son televizyon sineması Descendats 3 ise Ağustos ayında yayınlanacak.