Huawei, Nova 5 İle İlgili Bir Video Yayınladı

Huawei, Nova 5 İle İlgili Bir Video Yayınladı

Geçtiğimiz aylarda ABD'nin yapmış olduğu yasaklama sebebiyle ABD şirketlerinden hizmet alımı kesilen Huawei, kendi işletim sistemini geliştirdiğini duyurmuştu. Bunun üzerinden daha çok geçmeden akıllı telefon bölümü pazar hissesinde Apple'ın da önünde 2. sırada gelen Çinli teknoloji devi şirket, 21 Haziran tarihinde Nova 5 serisi akıllı telefonlarını lanse edecek.

Bugün Çin'in toplumsal medya platformu Weibo üzerinden yayınladığı 15 saniyelik bir tanıtım görüntüsü ile aygıta özel olarak tasarlanmış birtakım grafitileri gözler önüne seren Huawei, orta üst segment ortası yeni akıllı telefonu Nova 5'ten ziyadesiyle ümitli. Selfie kamerasının ekranın içerisindeki delikte yer aldığı Nova 5, 6,4 inçlik LCD ekranı da bünyesinde barındırıyor.

Huawei, Nova 5 İle İlgili Bir Video Yayınladı

6 GB RAM kapasitesine sahip olacağı söylenen Nova 5'in yonga seti ise Kirin serisinin yeni üyesi Kirin 810 olacak. Önümüzdeki Cuma günü 21 Haziran tarihinde lansmanı gerçekleşecek olan Nova 5 serisinin memleketler arası pazarda Huawei P20 Lite (2019) ismi altında satılabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.