Huawei Nova 5 Serisi Çin'in Çevrimiçi Mağazasında Listelendi

Huawei Nova 5 Serisi Çin’in Çevrimiçi Mağazasında Listelendi

Çinli teknoloji devi Huawei, kullanıcılarına yeni taşınabilir aygıtlar sunmak için canla başla çalışıyor. Yakında duyurulması beklenen Huawei Nova 5 serisi aygıtların daha evvel 3 farklı modeli olacağı konuşulmuşsa da son çıkan bilgiler, bu sayının 4 olacağı tarafında. Çin'in en büyük çevrimiçi mağazalarından biri olan Jindong'da listenenlere göre Nova 5 serisinin aygıtları şu formda: Nova 5, Nova 5 Pro, Nova 5i ve Nova 5i Pro.

Bu aygıtların görünüşlerinin nasıl olacağından emin olmadığımız gibi mağaza da süreksiz olarak Huawei Y9 (2019) ve Huawei P20 Pro fotoğraflarını kullanmayı tercih etmiş. Aygıtlar hakkında ayrıntılar ise bize tasarım hakkında bir ölçü bilgi veriyor.

Huawei Nova 5 Serisi Çin'in Çevrimiçi Mağazasında Listelendi

Huawei Nova 5i, delikli ekrana sahip olacakken dörtlü art kamera kurulumuyla gelecek. Pro versiyonunda da misal bir yol izlenecekken buradaki farkın yonga setinde yahut kamera sensörlerinde olacağı düşünülüyor.

Nova 5i'nin Kirin 710 işlemci ile gelmesi beklendiği üzere Nova 5'in Kirin 810'a, Nova 5 Pro'nun ise Kirin 980 yonga setine sahip olması bekleniyor. Huawei, yeni telefonları için tanıtım tarihini 21 Haziran olarak açıklamış durumda.