Huawei Nova 5i Pro ve Detayları Ortaya Çıktı

Huawei Nova 5i Pro ve Detayları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Huawei, yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi Nova 5'i Çin'de düzenlemiş olduğu bir etkinlikte tanıtmıştı. Aktiflik kapsamında Çinli Huawei dağıtıcısının resmi internet sitesinde verilen bilgilere nazaran Nova 5i Pro model akıllı telefonun da tanıtılması bekleniyordu. Ne var ki bu gerçekleşmedi ve 5i Pro tanıtılmadı.

Çinli dağıtıcının internet sitesinde ortaya çıkan fotoğrafın da Nova 5i Pro'ya ilişkin olmamasının anlaşılmasından sonra başlarda soru işaretleri oluştu. Bugün elimize ulaşan bilgiler ise birtakım noktalara açık getirdi. Bu bilgiler doğrultusunda aygıtın daha evvel ortaya çıkan ayrıntıları da yanlış bilgi olarak nitelendiriliyor.

Huawei Nova 5i Pro ve Detayları Ortaya Çıktı

~Yayınlanan yanlış fotoğraf.

Huawei aygıtların özelliklerini ortaya çıkaran sağlam kaynak Evan Blass'in resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderiye göre Huawei Nova 5i Pro, arka tarafındaki kamera modülünde toplam 4 kamera taşıyacak. Kamera modülünün çabucak yanında bir adet LED flaş ve çabucak altında ise parmak izi okuyucu bulunacak.

Huawei Nova 5i Pro ve Detayları Ortaya Çıktı

Huawei'nin Nova serisinden alışkın olduğumuz üzere delikli ekrana sahip olacak olan Nova 5i Pro, Type-C USB portuna ve 3,5 mm kulaklık girişine de sahip. İsmindeki Pro ekinden de anlayacağımız üzere aygıt, Nova 5i akıllı telefon modelinden biraz daha üstün özellikleri bünyesinde barındıracak.