Huawei Nova 5i'nin Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Huawei Nova 5i’nin Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, Amerika'nın yaptırımlarına karşın ayakta kalmaya çalışıyor. Yaşadığı problemlerle birlikte yeni modelleri üzerinde de çalışmalarını sürdüren Huawei P20 Lite'ın 2019 modeli olacak olan yeni telefonu Huawei Nova 5i, Geekbench testlerinde ortaya çıktı. GLK-LX3 ve GLK-LX4 formunda iki farklı modeli olacak olan Huawei Nova 5i'nin Geekbench sonuçlarına bakacak olursak;

Huawei Nova 5i'nin Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Sonuçlara nazaran Huawei Nova 5i'de 4 GB RAM takviyesinin olacağını ve 8 çekirdekli Kirin 710 işlemciden güç bulacağını ve işlemci suratının da 1.71 GHz olacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte telefonun işletim sisteminin de Android 9 oluşu da dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıyeten telefonun tek işlemcili testlerinde 1538 puan aldığını, çok işlemcili testlerde de 5388 puan aldığını test sonuçlarında görebiliyoruz.

Amerika'da bulunan Federal Bağlantı Komitesi (FCC) ve Tayvan'da bulunan Ulusal İrtibat Komisyonu'ndan (NCC) alınan sertifikalara nazaran Huawei Nova 5i'nin 4G takviyesine sahip olduğu, 3.900 mAh kapasiteli bataryasıyla birlikte 512 GB'a kadar destekleyen 128 GB dahili belleğinin olduğu belirtilmişti. 

Huawei Nova 5i'nin Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Tüm bu bilgilerle birlikte telefonun fiyatıyle ilgili de birtakım söylentiler mevcut. Buna nazaran Huawei Nova 5i'nin fiyatı vergilendirmeler hariç yaklaşık olarak 335 dolar (yaklaşık 2.000 TL) karşılığında satın alınabilecek. Telefonun piyasaya ne vakit sürüleceği ise şimdi net olarak bilinmiyor.

Huawei Nova 5i'nin Teknik Özellikeri:

  • Kirin 710 8 çekirdekli işlemci (1.71 GHz)
  • 4GB RAM
  • 4G desteği
  • 3.900 mAh batarya ve USB-C tipi şarj desteği
  • 128 GB dahili bellek (512 GB microSD kart destekli)
  • Ekranında delik bulunan özçekim kamerası
  • Detayları tam olarak bilinmeyen 3'lü art kamera