Uber, XL Hizmetini İstanbul'da Durdurduğunu Açıkladı

Uber, XL Hizmetini İstanbul’da Durdurduğunu Açıkladı

Son vakitlerde pek çok defa gündem konusu olan Uber ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Uber yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirketin yalnızca sarı taksi ve turkuaz taksi olarak hizmetlerine devam edecekleri belirtildi. Uber'in Türkiye ile uzun vadede iş paydaşlığı yapmak istediğini belirten yetkililer, bugün prestiji ile UberXL hizmetini İstanbul'da durdurduklarını açıkladılar.

Uber, XL Hizmetini İstanbul'da Durdurduğunu Açıkladı

63 ülkede, 700'den fazla kentte faal olarak çalıştıklarını ve günlük 15 milyon yolcu taşıdıklarını belirten Uber yetkilileri, 2014 yılından beri de Türkiye'de etkin olarak hizmet verdiklerini bu bağlamda 4 milyon kullanıcının Uber uygulamasını akıllı telefonlarına yüklediklerini söz ettiler. Alınan bu kararın kendileri için ziyadesiyle sıkıntı olduğunu belirten Uber yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılıklarını sürdürdüklerini ve tüm ilgili mahallî paydaşlarla birlikte çalışmak istediklerini belirttiler.

Yapılan açıklamalar, tüm müşterilere ve UberXL'nin iş ortaklarına teşekkür edilerek sonlandırıldı. Önümüzdeki günlerde Uber ile ilgili yeni bir gelişme yaşandığı takdirde bilgi vermeye devam edeceğiz.