Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Huawei’nin CEO’su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra, Huawei’nin kendi işletim sistemi HongMengOS hakkında bir sürü gelişme duymuştuk. Son vakitlerde ABD ve Çin ortasında biraz daha yumuşamaya hakikat ilerleyen bu ticari savaşta Huawei ile ABD’li şirketlerin iş yapmasında düşünce olmadığını söyleyen Trump’a, Huawei’nin CEO’sundan karşılık gecikmedi. 

Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Google, Donald Trump'ın Huawei için yaptığı açıklamalardan sonra Android takviyesini devam ettirecekti lakin Ren Zhengfa, kendi işletim sistemlerini geliştirmekten vazgeçmediklerini açıkladı ve büyük savlarda bulundu. Kendi işletim sistemlerinin Android’den daha süratli olacağını söyleyen Ren, birebir zamanda MacOS’tan da süratli olacaklarını belirtti. Bu açıklama, HongMengOS’un bilgisayarlar için de gelebileceği manasına geliyor olabilir. 

HongMengOS’un hızlı olduğunu esasen duymuştuk ve birçok farklı aygıta geleceğini biliyorduk lakin nitekim bilmek istediğimiz en kıymetli şey işletim sisteminin ne vakit kullanılabilir olacağı. Yeni işletim sisteminin Huawei Geliştirici Konferansında bu bahis hakkında bir duyuru yapmalarını bekliyoruz.