PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?

PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone’larda Nasıl Kullanırsınız?

Apple'ın WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu en kıymetli iOS 13 ve iPadOS 13 özelliklerinden biri, PlayStation 4 ve Xbox One kollarının artık iPhone ve iPad aygıtlarıyla da uyumlu olacağıydı. Her iki sürüm de şimdi yayınlanmamış olsa da beta sürümlere geçerek bu özelliğe kavuşabilirsiniz. Alışılmış ki beta sürümlerin çeşitli yazılımsal yanılgılar barındırdığını ve ana aygıtınıza kurmamanız gerektiğini de ekleyelim.

Eğer iOS 13 yahut iPadOS 13'ün beta sürümlerini kullanmaya başladıysanız, bu oyun kollarını aygıtınızla eşleştirebilirsiniz. Ayrıyeten şunu da söyleyelim: PS4 yahut Xbox One kolunu Apple aygıtınıza bağlamak için bu konsollardan rastgele birine sahip olmak zorunda değilsiniz. Yalnızca kol sahibi olmanız kâfi. PlayStation 4'ün Dualshock 4 kolları ve Xbox One S Controller'ın fiyatları da 300-350 TL düzeylerinde. Birinci kuşak Xbox One'ın denetimcisi ise maalesef Bluetooth dayanağına sahip olmadığı için Apple aygıtlarıyla uyumlu değil.

  • İOS 13'ün nasıl yüklendiğini görmek için tıklayın.

PS4 kolu Apple aygıtıyla nasıl eşleştirilir?

PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?

  1. Cihazınızın ayarlar kısmına girin ve Bluetooth'u açın.
  2. PS4 kolunuzda PlayStation ve Share butonlarına tıpkı anda birkaç saniye basılı tutun. Yanıp sönen beyaz ışık, aygıtın eşleştirilmeye hazır olduğu manasına gelir.
  3. iPhone yahut iPad'inize geri dönün ve Bluetooth sekmesinde “Diğer Cihazlar” kısmında yer alan denetimciyi bulun ve eşleştirin.

Xbox One kolu Apple aygıtıyla nasıl eşleştirilir?

PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?

  1. Aynı biçimde ayarlar kısmından Bluetooth kısmına girin.
  2. Xbox One kolunuzun orta kısmında yer alan Xbox butonuna basın ve aygıtı açın.
  3. Kontrolcüde bulunan Connect butonuna üç saniye basılı tutun.
  4. Apple aygıtınızda “Diğer Cihazlar” kısmında göreceğiniz Xbox One kolunu seçin ve eşleştirmeyi tamamlayın.

iOS 13 yahut iPadOS 13 yüklü aygıtınızı oyun kollarıyla eşleştirmek işte bu kadar kolay. Daha evvel de dediğimiz üzere beta sürüm yükleyerek bu özelliklere erişebilirsiniz fakat en sağlıklısı eylül ayını bekleyip stabil sürümlere geçiş yapmak.