Huawei'nin Katlanabilir Telefonu Mate X, 3C Sertifikası Aldı

Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate X, 3C Sertifikası Aldı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei'nin katlanabilir akıllı telefonu Mate X, tüketici güvenliğini korumak maksadıyla TAH-AN00 model numarası altında zarurî bir eser sertifikasyon sistemi olan Çin 3C sertifikasını alabilmek için test edildi.

GSMArena haber sitesinde, aygıtın HW-200200CP1 şarj aygıtıyla azamî 65 W çıkışa sahip yeni bir güç adaptörü içerdiği belirtiliyor. Aygıt, daha önceki hız testlerinde 1 Gbps indirme suratı ve 100 Mbps yükleme suratı kaydetmişti. Bu 5G testlerinin Çin Unicom'un Şangay Araştırma Enstitüsü ofisinde bulunan ağ üzerinden yapıldığı bildiriliyor.

Huawei'nin Katlanabilir Telefonu Mate X, 3C Sertifikası Aldı

Telefon, bu yılın başlarında Barselona'daki Taşınabilir Dünya Kongresi (MWC) sırasında duyuruldu. Aygıt, gelişmiş görüntüleme özelliklerini destekleyen en yeni Leica lensleri barındırıyor.

Huawei'nin birinci 5G akıllı telefonu olan Mate X, dünyanın birinci 5G’li 7 nm işlemcisi olan Balong 5000 yonga setiyle çalışıyor ve böylelikle tek bir yonga ile 2G, 3G, 4G ve 5G'yi destekliyor.

Falcon Wing menteşesi açıldığında 6,6 inçlik çift ekran paneli, sırf 5,4 mm kalınlığında 8 inçlik bir tablete dönüşüyor. MateX, Huawei SuperCharge özelliğini destekleyen 4.500 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Yalnızca 30 dakika içinde pili yüzde 85'e kadar şarj edebiliyor.