İddia: Samsung Galaxy A90, Kızaklı Kameraya Sahip Olmayacak

İddia: Samsung Galaxy A90, Kızaklı Kameraya Sahip Olmayacak

Geçtiğimiz günler içerisinde hakkında yeni bilgiler ortaya sürülen fakat daha sonrasında bu bilgilerin hakikat olmadığı belirlenen Galaxy A90, Samsung'un savlı olduğu yeni akıllı telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Bugün ortaya çıkan birtakım ayrıntılar ise Galaxy A90'ın kızaklı kameraya sahip olmayacağına işaret ediyor.

İddia: Samsung Galaxy A90, Kızaklı Kameraya Sahip Olmayacak

SM-A905 ve SM-A908 model numaralarına sahip olan Galaxy A90 ve Galaxy A90 Pro akıllı telefonları Qualcomm'un Snapdragon 855 yonga setine sahip olacak. Bünyesinde barındırdığı 48 MP, 12 MP (SM-A908'de 12 MP yerine 8MP) ve 5 MP çözünürlüklerindeki kameraların Galaxy A80'in kamera modülündeki üzere olacağını söyleyen emniyetli kaynak Steve H.McFly (OnLeaks), Galaxy A90 serisi akıllı telefonlarda kızaklı kamera yahut kaydırmalı aygıt formüllerinin ikisinin de bulunmayacağını belirtti.

And in another addition, one of both likely called #GalaxyA90 (SM-A908) comes with a FHD+ sAMOLED Infinity-U display…

— Steve H.McFly (@OnLeaks) June 29, 2019

6,7 inçlik ekrana sahip olduğu söylenen her iki aygıtın da selfie kamerasının ekranın üst kısmında U formundaki çentikte bulunması bekleniyor. Bu doğrultuda Steve, Galaxy A90 serisi akıllı telefonların Infinity-U ekrana sahip olacağını söylüyor. SM-A908 modelinin 5G teknolojisine sahip olacağı bilgisi ise Samsung'un artık yeni bağlantı teknolojisine tüm segmentlerinde geçiş yapmaya başladığını gösteriyor.