iOS 13'le iPad'lere İlk Kez Hesap Makinesi Gelebilir

iOS 13’le iPad’lere İlk Kez Hesap Makinesi Gelebilir

Apple'ın düzenlediği ve kendi eser ve yazılımlarını tanıttığı WWDC 19, bu akşam Türkiye saati ile akşam 8'de başlayacak. Apple, hafta sonuna kadar sürecek olan etkinliklerde yeni eserlerini tanıtacak. Kullanıcıların merakla bekledikleri iOS 13 de bu etkinliklerde tanıtılacak. Apple takipçileri aktifliklerin başlamasını merakla beklerken iOS 13 ile ilgili bir argüman ortaya atıldı. Atılan bu teze nazaran iOS 13 ile birlikte ilk kez iPad'lere 'Hesap Makinesi' uygulaması gelecek. 

iOS 13'le iPad'lere İlk Kez Hesap Makinesi Gelebilir

Apple farklı bir biçimde bugüne kadar ürettiği iPad modellerine dahili bir hesap makinesi eklememişti. Bu mevzu hakkında da açıklama yapan şirket yetkilileri, bunun sebebini, iPad'lerin ekran boyutlarının hesap makinesi uygulaması için uyumsuz olması olarak açıklamışlardı. iPad sahipleri hesaplama yapabilmek için üçüncü parti uygulamalar indirip kullanıyorlardı. Twitter üzerinden ortaya atılan argümanlara nazaran ise iOS 13 ile birlikte bu durum tarihe karışacak ve iPad'ler artık bir stok hesap makinesi uygulamasına sahip olacaklar.

Ortaya çıkan bu bilgiyle birlikte iOS 13'te bulunabilecek olan hesap makinesinin nasıl olacağı ise şimdi bilinmiyor. Elbette bu bilgilerin de bir sav olduğunu düşündüğümüz vakit bu türlü bir şeyin olacağı şimdi kesin değil. Bu durumun mutlaklaşması için Apple'dan gelecek olan açıklamaları beklememiz gerekiyor.