iPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya Çıktı

iPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde bu yılın iPhone XR modellerine ilişkin tasarım manzaraları ortaya çıkmıştı. O dizaynlarda görüldüğü kadarıyla bu yılın modelleri de geçen yılın modelleri ile tıpkı renk paletine sahip olacak, dizaynda radikal bir değişiklik olmayacak.

iPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya ÇıktıiPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya ÇıktıiPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya ÇıktıiPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya Çıktı

Yani bu yılın iPhone XR’ları da altın rengi, gri ve siyah olacak. Ayrıyeten, şu anda çeşitli operatörlere özel olarak üretilen kırmızı telefonlar da piyasaya sürülecek.

Yeni renkler ise daha farklı. Örneğin bu dizaynlarda, şu andaki parlak altın sarısının yerini daha mat bir ton alıyor. Telefonun renginden çok art kısmında yer alan kamera kısmı dikkat çekiyor. Apple, bu kısmı daha küçük olarak da tasarlayabilirdi fakat XS ile birebir dizaynı korumak gayesiyle bu türlü bir yola başvurdukları düşünülüyor.

iPhone XR 2019’ların Alternatif Tasarımları Ortaya Çıktı

iPhone XR 2019’un ekran uzunluğunun değişmesi beklenmiyor, telefon yeniden 6.1 inç olacak ve bir ihtimal, LCD ekranlı son iPhone serisi olacak. Telefonda yeni Apple A13 çip setinin kullanılması ihtimaller dahilinde. Kamera açısından ise değişen bir şey yok, daha evvelki modellerde yer alan ile tıpkı kamera sistemi kullanılacak. Bu kamera modülleri, X yahut XS’ler ile tıpkı modül olabilir.