iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

iPhone’da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Sürekli mesajlaştığımız günümüz çağdaş dünyasında, bildirilerimiz bizler için büyük değer taşıyor. Pekala bu iletiler silinirse ne olur? Bu yazımızda iPhone'unuzdaki değerli metin iletilerini kazara silmeniz durumunda onları geri almanın birkaç yolunu sizlerle paylaşacağız.

iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Satın aldığınız depolama kapasitesiyle kullanmanız gereken iPhone akıllı telefonlarında, bazen yetersiz alan problemiyle karşılaşabiliyor. İçeriklerinde ne olduğuna bakmadan iletileri silerek,cihazımızda biraz da olsa alan açabiliyoruz. Kıymetli bir datayı içeren iletisi silmeniz durumunda ise aşağıda bulunan adımları takip ederek bu bilgileri kurtarabilirsiniz.

iCloud ile iPhone'daki iletiler nasıl kurtarılır?

iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

iPhone'unuzda silinen iletileri iCloud yedeklemesiyle büsbütün geri getirebilirsiniz,ancak bunu yaparken dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü iCloud yedeklemesi sonrasında aygıtınızda yaptığınız bütün değişiklikler (çektiğiniz fotoğraflar, görüntüler; indirdiğini uygulamalar, belgeler ve dahası) büsbütün silinecek. Bu süreci gerçekleştirmeden evvel bahsettiğimiz evrakları bir yere yedeklemenizde yarar var.

iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

 1. iPhone'unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 2. En üstte bulunan adınıza tıklayın.
 3. iCloud'u seçin.
 4. Ekranı aşağıya kaydırın ve iCloud Yedekleme'yi seçin.
 5. Açılan sayfada aygıtınızın yakın bir tarihte yedekleme yapıp yapmadığını denetim edin.
 6. Ayarlar'a geri dönün ve Genel'e tıklayın.
 7. Ekranı aşağıya kaydırıp Sıfırla sekmesine gidin ve Tüm içerikleri ve ayarları sil butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda bütün bilgilerinizin silineceğini unutmayın.
 8. Açılan ekranda Şimdi Sil seçeneğini seçin. Yedekle ve Sil seçeneğini seçmeyin.
 9. Yukarıdaki süreçleri tamamladıktan sonra iPhone'unuz kendisini sıfırlayacak ve birinci aldığınız hâline dönecektir.
 10. iPhone'unuzun kurulumunu yaparken Uygulamalar ve Veriler ekranında iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle'ye dokunun ve iCloud'a giriş yapın.
 11. Yedeklemeyi seçe tıklayın ve ilerleyin. Açılan ekranda bulunan iCloud'daki kullanılabilir yedeklemeler listesinden seçim yapın.
 12. iPhone'unuz yine başlayacak ve bu doğrultuda yedeklemede bulunan bütün datalarınız geri yüklenecek.

iTunes ile iPhone'daki iletiler nasıl kurtarılır?

iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Kurtarmak İstediğiniz mesaja hâlâ sahipken telefonunuzu bilgisayarınıza yedeklediyseniz, silinen iletilerinizi iTunes kullanarak da geri yükleyebilirsiniz. iTunes'un yakın vakitte Mac bilgisayarlardaki dayanağının sonlanacağını ve içeriğimizin bu kısmının size uymayabileceğini söylememizde yarar var.

 1. iPhone'unuzu bilgisayarınıza bir kabloyla bağlayın.
 2. iTunes otomatik olarak açılmazsa iTunes'u elle açın.
 3. Ekranın üstünde bulunan cihaz simgesine tıklayın.
 4. Solda beliren menüden Özet sekmesini seçin.
 5. Eğer Yedeklemeyi Geri Yüklebutonu gri renkte (inaktif) olursa, iCloud yerine kaynağı Bu Bilgisayar olarak değiştirin.
 6. Yukarıdaki süreçleri tamamladıktan sonra Yedeklemeyi Geri Yükle butonuna tıklayın.
 7. Kaybettiğiniz iletiler şayet ki yedekleme içerisinde ise iPhone'unuzda tekrar belirecektir.

iPhone'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Not: Şayet iPhone'unuzu bilgisayarınıza hiç yedeklemediyseniz yahut bu kaybettiğiniz bildiriye sahip olmadığınız vakit da yedeklediyseniz bu yol çalışmaz.

Yukarıda anlattığımız yollar sayesinde aygıtınızda kaybettiğiniz yalnızca bildirileri değil birebir vakitte öbür bilgilerinizi de geri getirebilirsiniz. Datalarınızı kaybettiğinizde bunları en kolay yoldan kurtarmak için aygıtınızın her gün tertipli olarak yedekleme yaptığından emin olmanızda yarar var.