Jon Bernthal: "Oyunda Rol Almak Film ve Dizilerden Daha Zor"

Jon Bernthal: “Oyunda Rol Almak Film ve Dizilerden Daha Zor”

Dizilerde aksiyon sahnelerini bize dolu dolu yaşatan Jon Bernthal, bilindiği üzere Ghost Recon: Breakpoint’te rol almıştı. The Walking Dead, Daredevil ve Punisher’dan tanıdığımız aktör, dizi yahut sinemada rol almanın oyunlarda rol almaktan çok daha kolay olduğunu belirtti.

Aktörlerin oyunlarda yer almaya başlaması, son vakitlerde yaygınlaşmaya başladı. Bildiğiniz üzere Keanu Reeves, Cyberpunk 2077’de ve Norman Reedus da Death Stranding’de karşımıza çıkıyor. Jon Bernthal ise Ghost Recon: Breakpoint’te ana makus karakterimiz olacak.

Jon Bernthal: "Oyunda Rol Almak Film ve Dizilerden Daha Zor"

Bernthal, oyundaki rol tecrübesiyle ilgili “Etrafınızda çok fazla kamera olduğundan çektiğiniz sahneyi tek seferde kusursuz biçimde çekmeniz gerekiyor. Yanılgı talihiniz yok, yanlış replik söyleyemezsiniz ve sahneye muhalif bir hareket yapamazsınız. Koreografi​yi bozamazsınız. Bazen bu tek seferde çekilecek sahneler 10 dakikaya kadar uzayabiliyor. Sahneleri farklı ayrı çekemediğiniz için tek seferde kusursuz olması gerekiyor. Hakikaten zor” sözlerini kullandı.

Zor olmasına rağmen Bernthal; dizi ve sinema çekimlerinin de bu kadar disiplinli olması gerektiğini belirtti: “Hazırlanırken bütün vaktinizi sahnenin kusursuz olması için harcıyorsunuz, bunu seviyorum. Saklanacak yeriniz yok ve yüksek baskı var. Uzun bir sahneyi tek seferde kusursuz çekebilmek için herkesin birlikte çalışması gerekiyor, keşke TV dizilerinde ve sinemalarda de bu bu türlü olsaydı. Bu türlü olduğunda eser, katiyetle çok daha fazla gerçekçi oluyor.”