Kaliforniya'da Yaşanan 7.1 Büyüklüğünde Depremden Görüntüler

Kaliforniya’da Yaşanan 7.1 Büyüklüğünde Depremden Görüntüler

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan fay çizgileri son günlerde epey hareketli. Yaşanan zelzelelerin sonuncusu Kaliforniya eyaletinin Ridgecrest bölgesinde gerçekleşti. 7,1 büyüklüğündeki zelzele, yerin 17 km altında kendini gösterdi ve yaklaşık 40 saniye boyunca devam etti.

Çeşitli spor karşılaşmalarından ve canlı haber kanallarından yansıyan imgeler ise sarsıntının ciddiyetini bizlere gösterdi. Bir beyzbol turnuvasının ortasında meydana gelen zelzelesi, maçtaki gruplardan biri olan Los Angeles Dodgers resmi Twitter hesabından paylaştı.

Depremden 434 kilometre uzaklıkta, Nevada eyaletinde gerçekleştirilecek olan Orlando Magic ve San Antonio Spurs'ın NBA Summer League maçı da zelzeleden sonra artçı sarsıntıların yaşanması ihtimali sebebiyle iptal edildi.

KCAL-TV isimli televizyon kanalında da canlı bir halde haberler sunulurken sarsıntıya tanıklık edildi. Sunucuların kaygılı bakışları gözlerden kaçmadı.

Depremin akabinde Los Angeles İtfaiyesi, havadan ve karadan genel bir müşahede gerçekleştirdi ve sarsıntı sonrasında, mahallî saatle akşam 8.19 itibariyle rastgele bir büyük altyapı hasarına rastlanmadığı belirtildi. Ayrıyeten sarsıntıda şimdi can kaybı yahut önemli bir yaralanma olayı da yaşanmadı. 4 Temmuz'da da 6,4 büyüklüğünde bir sarsıntısı atlatan Kaliforniya eyaletinin fay çizgileri en son 20 yıl evvel bu kadar hareketliydi.