Keanu Reeves Başka Bir Oyunda Gözükebilirmiş

Keanu Reeves Başka Bir Oyunda Gözükebilirmiş

Hideo Kojima, San Diego’da düzenlenen Comic-Con 2019’daki Master Storyteller panelindeki konuşmaya katıldı. Kojima, Death Stranding'te rol alacak oyuncular arasında Mads Mikkelsen ile birlikte Cyberpunk 2077’nin başrolünü oynayacak Keanu Reeves’in düşünüldüğünü, ancak kendisi rolü oynaması için Mads Mikkelsen üzerinde ısrar ettiğini de söyledi.

Keanu Reeves Başka Bir Oyunda Gözükebilirmiş

Panelde Kojima'nın yanında, Death Stranding karakteri Heartman'ı canlandıran sinema direktörü Nicolas Winding Refn’de bulunuyordu. İkili, birlikte öykü anlatıcılığına olan farklı bakış açılarını tartıştılar.

Tartışma sırasında Kojima, neden sinemalar yerine oyunlar üzerine çalışmayı tercih ettiğini de açıkladı:

“Olan bir şeyi tekrar yaratmanın bir manası yok. Dünyaya ilham veren bir şey yaratmak istiyorum. Mesela birtakım Hollywood sinemaları, beşerler sadece izler ve unutur, bir iz bırakmaz. Yaptığım şey, bir şeyin insanlarda yer etmesini sağlamak. Nicolas bir sinemasını yayınladığında ya da ben oyunumu yayınladığımda ya yüceltiliriz ya da eleştiriliriz. Fakat yapılan şey on yıl sonra hala aklınızda bulunur, Blade Runnder ve 2001: Space Odyssey üzere.”

Keanu Reeves Başka Bir Oyunda Gözükebilirmiş

Oyunun gidişatı hakkında kendisine soru yöneltildiğinde ise Kojima “Hala çalışıyorum.” diyerek cevapladı. Bunun üzerine onun için yapılması en kolay şeyin herkesin bir adada birbirini vurduğu bir oyun yaratmak olduğunu da ekledi.

Merakla beklediğimiz Death Stranding’in 8 Kasım 2019’da PlayStation 4’te yayınlanması planlandı.