Android, Kablosuz Kulaklıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Android, Kablosuz Kulaklıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Son yıllarda gitgide popülerleşen kablosuz kulaklıkların birinci patlaması, aslında 2016 yılında çıkan AirPods’lara dayanıyor. O tarihten bugüne kablosuz kulaklıklar, farklı farklı özellikler sunarak kulaklık piyasasında hatırı sayılır bir yer elde etti. Android, kablosuz kulaklıklar için yeni birtakım yenileştirmeler yaparak kablosuz kulaklık kullanıcılarına daha verimli bir kullanım sunacak.

Android’deki Bluetooth Süratli Eşleştirme özelliğine gelen yeni özellikler, kablosuz kulaklıkların ferdi pil ömürlerini okuyabilmeyi sağlıyor. Bu güncelleme ile birlikte kablosuz kulaklıklarınızın her birinin pil durumlarını okuyabilecek hatta şarj çantasında kulaklıkları şarj etmek için ne kadar güç kaldığını görebileceğiz.

Android, Kablosuz Kulaklıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Bu güncellemeye ek olarak Fast Pair ile birbirine bağlanan aygıtlar, Android telefonunuzun içindeki “Cihazımı Bul” uygulamasında görülecek ve kaybolan kablosuz kulaklıklar kolay kolay bulunabilecek. Tüm bu özelliklerin hepsi, kulaklıkların kendi uygulamalarına ve Google Asistan ayarlarına eklenecek. Natürel ki bu güncellemelerden faydalanabilmek için aygıtınız ile uyumlu bir kablosuz kulaklığa sahip olmanız gerekmekte.

Google, Bluetooth aygıtı ayrıntıları özelliğini bu yıl Android Q ile getirecek fakat pil ömrü göstergeleri ve Cihazımı Bul dayanağı ne vakit gelecek şimdi muhakkak değil. Tüm bunların çalışması için uyumlu bir aygıta muhtaçlık bulunuyor. Google; Anker, JBL, Jaybird, 1More, LG ve Cleer üzere kulaklıkların Android ile tam uyumluluk listesine eklendiğini belirtti.

Google ile Apple’ın kablosuz kulaklık savaşında karşımıza daha birçok yenilik çıkacağı kesin. Google, Pixel kulaklıklarını güncellemeye devam ederken Apple ise 2020 yılında AirPods’larını yenileyebilir.