Kendi Haritalarınızı Oluşturabileceğiniz Uygulama: My Maps

Kendi Haritalarınızı Oluşturabileceğiniz Uygulama: My Maps

My Maps uygulaması, kendi haritalarınızı oluşturabileceğiniz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Olağan ki 1harita oluşturmak” kavramı ziyadesiyle geniş olduğu için uygulamanın size sunduğu imkanlar da bir oldukça genişliyor. Uygulamayı incelerken başlangıçta “Google Haritalar’dan ne farkı var ki?” demiş olsak da, ziyadesiyle farkının olduğunu ve seyahat edenlerin bundan sonra en çok kullanacağı uygulamalardan olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Seyahat ederken evvelden plan yapmak vakit idarenizi kolaylaştırır. Bu sayede birebir vakit dilimi içerisine daha fazla aktivite sıkıştırabilirsiniz. Uygulama bu vakit idaresini sizlere sağlarken tıpkı vakitte her vakit yanınızda olan bir haritadan farksız olarak fonksiyon görüyor. Öteki bir deyişle My Map uygulaması sayesinde yalnızca bilgisayarınız değil, birebir vakitte tabletiniz ve bilgisayarınız üzerinden de uygulamaya ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Pekala, uygulamanın ne üzere özellikleri bulunuyor?

Gördüğünüz yerleri not alın:

Kendi Haritalarınızı Oluşturabileceğiniz Uygulama: My Maps

Yerlisi olmadığınız bir yere gittiniz ve orayı beğendiniz diyelim. Alışılmış ki burası bir restoran ya da mağaza olmak zorunda değil. Bilmediğiniz bir kıyıda yürürken “Buranın görüntüsü çok güzelmiş” diye düşünürseniz, bu uygulama sayesinde bulunduğunuz noktayı kaydedip “Manzara” formunda de not alabilirsiniz. Ya da bir restorana gittiğinizde orada neyi beğendiyseniz onu da not olarak ekleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra not aldığınız yerleri şahsileştirme konusunda neredeyse sınırsız seçeneğe de sahip olduğunuzu belirtelim. Örneğin bir nokta ekledikten sonra, üstüne tıklayıp “düzenle” seçeneğine bastığınız vakit içerisinden seçebileceğiniz yüzlerce ikon ve onlarca rengi görebilirsiniz.

Kendi yol haritanızı oluşturun:

Kendi Haritalarınızı Oluşturabileceğiniz Uygulama: My Maps

Hepimiz A noktasından B noktasına gitmek için muhakkak rotaları kullanıyoruz. Pekala, A noktasından B noktasına istediğimiz üzere gitmek için ne yapıyoruz?

My Maps aracılığıyla kendinize özel bir yol belirleyip bunu kaydedebilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz üzere kentte gezmek ve etrafı görmek için bir yol oluşturulmuş. Standart bir yol tanımı aldığınız vakit çok yüksek ihtimalle kırmızıyla işaretlediğimiz alanları es geçmiş olacaktınız. Tekrar görmek istediğiniz yerler olursa, bu şahsî rotalar çok işinize yarayacak.

Başkalarının haritalarını bulun ve kaydedin:

Kendi Haritalarınızı Oluşturabileceğiniz Uygulama: My Maps

Şehir dışında ya da yurt dışında bir yere gittiğinizi düşünün. İnternet üzerinden belli araştırmalarla bir yer bulana kadar onlarca saat kaybedebilirsiniz. My Maps’ta öbür kullanıcıların kaydettiği haritaları kullanarak farklı yerleri anında indirebilir, bu sayede gittiğiniz yeri, oranın yerlisi size rehberlik ediyormuş üzere gezebilirsiniz.

Aslına bakarsanız haritanın özellikleri saymakla bitmez desek yeridir. Belirli başlı özelliklerini ele aldığımız My Maps’in diğer özelliklerini keşfetmek için aşağıdaki görüntüyü izleyebilirsiniz.