Konsept Tasarımcı Ben Geskin, iPhone 11'in Klonunu Yaptı

Konsept Tasarımcı Ben Geskin, iPhone 11’in Klonunu Yaptı

Akıllı telefon pazarının majör şirketlerinden olan Apple, akıllı telefon dünyasına birçok yenilik kattı ve farklı formlarda bu piyasaya istikamet verdi. Şirketin, akıllı telefon piyasasına taraf verdiği son değişiklik ise büyüyen ekran boyutlarına çentik dizaynını katmak olmuştu. Hâl böyleyken şirketin çıkaracağı her yeni kuşak telefon teknoloji dünyasında merakla beklenir oldu.

()

Şirketin, pazarda bu biçim yenilikler yapması bağımsız tasarımcılara da ilham verdi ve birçok dizayncı yeni kuşak iPhone’lar için kendi dizaynlarını çizdi. Bu stil dizaynlar yapan isimlerden bir tanesi de Ben Geskin. Geskin, daha evvel iPhone 11 için konsept tasarım yapmıştı fakat bu sefer bu tasarımı klon bir telefona dönüştürdü ve resmi Instagram hesabından görüntüsünü paylaştı.

()

()

Geskin’in klon iPhone 11 dizaynında göze çarpan birinci ayrıntı, aygıtın ardında bulunan üç kamera ve bir flaşlı kamera seti. Dizaynında aktüel iPhone trendlerini de es geçmeyen dizayncı, telefona 3,5 mm’lik jak girişini koymamayı tercih etmiş. Hayli kısa müddetli olan görüntüdeki göze çarpan bir başka ayrıntı da geniş çentik tasarımı ki bu da klon dizaynın iPhone X serisi üzerine yapıldığını gösteriyor.

Üç farklı renk seçeneğinin de bulunduğu Ben Geskin’in iPhone 11 dizaynları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, kamera setinde çıkıntılı kamera yerleştirme seçeneğini kullanır mı? Fikirlerinizi, yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.