Launcher Uygulamaları Android Q'da Hataya Neden Oluyor

Launcher Uygulamaları Android Q’da Hataya Neden Oluyor

Google uzun vakittir Android işletim sisteminin yeni sürümü Android Q üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Beta testlerin sürdüğü yeni işletim sistemi, ilerleyen periyotlarda kullanıcıların hizmetine sunulacak fakat bu işletim sisteminde hala birtakım sıkıntılar bulunuyor.

Yeni keşfedilen bir sorun, Google Play Store üzerinde bulunan çok sayıda Launcher uygulamasıyla ilgili. Belirlenen meseleye nazaran şayet bir Launcher uygulamasını akıllı telefonunuza yüklerseniz Android Q, farklı bir bildirim gönderiyor. Gönderilen bildirimde Android Q'nun güncellendiği belirtiliyor ve ekranın alt kısmında navigasyon çubuğu oluşturuluyor.

İşte gelen o bildirim ve Android Q'nun standart hale getirerek büsbütün kaldırmayı planladığı o navigasyon çubukları;

Launcher Uygulamaları Android Q'da Hataya Neden Oluyor

Launcher Uygulamaları Android Q'da Hataya Neden Oluyor

Bilindiği üzere bu navigasyon çubukları, Android Q işletim sistemi ile büsbütün tarih olacak. Birkaç küçük parmak hareketiyle kullanıcılar, uygulamalarında geri dönebilecekler, ana menüye geçiş yapabilecekler ya da tüm uygulamalarını kapatmak için ilgili menüyü faal hale getirecekler. Lakin üçüncü parti bir Launcher uygulamasının neden bu türlü bir sıkıntıya neden olduğu şimdilik bilinmiyor. Google'ın geliştirici grubunun bu sorunu çözmesi bekleniyor.