'Mac'ime Dön', Tüm macOS Sürümlerinden Kaldırılacak

‘Mac’ime Dön’, Tüm macOS Sürümlerinden Kaldırılacak

Apple, Mac’ime Dön hizmetini, daha evvel açıklandığı üzere sırf macOS Mojave'dan değil, birebir vakitte masaüstü işletim sisteminin evvelki sürümlerinden de kaldırılacağını açıkça belirtti.

'Mac'ime Dön', Tüm macOS Sürümlerinden Kaldırılacak

Mac’ime Dön, kullanıcının birden fazla Mac ortasında belge paylaşmaya imkan sağlamanın yanı sıra ekran paylaşımını ve uzak masaüstü erişimini de kolaylaştıran bir iCloud özelliği.

Apple, bu özelliğin tüm macOS sürümlerinden kaldırılacağını onayladı. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran 1 Temmuz 2019’dan itibaren, Mac’ime Dön hizmeti artık hiçbir macOS sürümünde kullanılamayacak.

Şirket, eksik fonksiyonel modüllerin yerine yenilerini getirmek için birtakım alternatifler sunuyor. Apple, aygıtlar ortası evrak erişimi için iCloud Drive'ı, ekran paylaşımı için macOS'taki yerleşik paylaşım seçeneğini öneriyor.

Uzak masaüstü konusunda da sorun olacak üzere görünüyor. Buradaki teklif ise Apple Remote Desktop lakin bunun size 80 Dolara mal olacağını söylemekte yarar var. Hasebiyle kimi beşerler bu özel alternatife sıcak bakmıyor. Olağan ki, Mac için diğer üçüncü taraf uzak masaüstü uygulaması bulunuyor.

Yine de her şeye karşın Mac’ime Dön’ü kullanmayı tercih eden çok sayıda kullanıcı bulunuyor.