Nokia 3'e Android 9 Pie Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

Nokia 3’e Android 9 Pie Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

HMD Global'in satın alıp adeta tekrar canlandırdığı Finli marka Nokia, birkaç yıldır Android One programına dahil olarak ürettiği telefonlarla ismini tekrar duyurmaya başladı. Android One'ın sunduğu süratli güncelleme takvimi beklenildiği kadar süratli olmasa da Nokia, evvelki telefonlarına da kelam verdiği güncellemeyi en sonunda getiriyor. 2017 model Nokia 3, uzun vakittir beklenilen Android 9 Pie güncellemesini aldı.

Nokia 3'ün de Android 9 güncellemesini almasıyla bir arada Pie dayanaklı Nokia telefon sayısı ise toplam 19'a çıkmış oldu. Her pazarda satışa sunulmayan giriş düzeyi telefonlardan biri olan Nokia 3, şirketin düşük bütçeli müşteriler için ürettiği birinci aygıtlardan biriydi.

MediaTek işlemciye, kalın çerçeveli 5 inçlik bir ekrana, 2 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip olan aygıt, ne yazık ki rastgele bir parmak izi okuyucusunu barındırmıyor. Ama aygıtın birinci fiyatının 130 euro dolaylarında olduğunu düşününce çok da beklenilmeyen bir durum değil. Telefonun şu anki Türkiye fiyatının 800 lira civarında olduğunu da hatırlatalım.