Mate 30 Pro, Sinema Lensleriyle Birlikte Gelecek

Mate 30 Pro, Sinema Lensleriyle Birlikte Gelecek

Huawei’nin muhtemelen ekim ayında sunumunu gerçekleştireceği bu yılın en üst segment amiral gemisi akıllı telefonlarından biri olan Mate 30 Pro ile ilgili çeşitli bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Telefonla ilgili ortaya çıkan birinci bilgiler ortasında üst tarafta yer alacak olan çentiğin epey ufak olduğu ve ekranının çerçevesiz olduğu bulunuyordu. Bunların üstüne aygıtın kamerasının da hayli etkileyici olduğu söyleniyor.

Telefonun kamerasıyla ilgili çıkan birinci haberler, aygıtın ardında 4 adet kamera bulunacağı istikametindeydi. Çıkan yeni tezlere nazaran Huawei, kamerasına “cine-lens” ismini verdiği bir özelliği entegre etmeyi planlıyor. Bu özellik, kullanıcılara profesyonel görüntü işi yapanların isteyebileceği kalitede görüntü çekme bahtı sunacak.

Mate 30 Pro, Sinema Lensleriyle Birlikte Gelecek

Huawei, 17 Temmuz’da Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (IPO), “Cine-Lens” ve “Camera Matrix” isimleri için marka müracaatında bulundu. Bu bilgiyi ortaya çıkaran LetsGoDigital’e nazaran bu stil lensler, epeyce yüksek kalitede görüntüler çekebiliyor. Sorun de bu noktada ortaya çıkıyor zira bu tıp gerçek sinema lensleri hayli değerli. Münasebetiyle bu bilgi doğruysa Huawei’nin bu lenslerde fiyatı makul düzeylere getirmek için kimi oynamalar yapması beklenen.

Huawei ile işbirliği içerisinde olan Leica’nın bu şekil lensler üretmesi de ihtimaller dâhilinde ancak yeniden de Huawei’nin asıl planının ne olduğunu öğrenmek için bekleyip görmemiz gerekiyor.